De Minaur: Reprezentowanie Australii to zaszczyt

De Minaur: Reprezentowanie Australii to zaszczyt

Alex w tym tygodniu wspiera swój zespół w Pucharze Davisa.


Notowany na 34. pozycji w światowej klasyfikacji Alex de Minaur zdobył w tym roku 2 tytuły. 22-latek pochodzący z Sydney nie jest jednak do końca zadowolony ze swojej postawy prezentowanej w trakcie ostatnich miesięcy:

„Powiedziałbym, że to był bardzo dziwny sezon. Zdecydowanie rok z wieloma wzlotami i upadkami. Zacząłem dobrze, ale potem złapałem COVID-19 i to mnie dotknęło na kilka bardzo pechowych miesięcy. Na pewno na początku roku wyobrażałem sobie, że skończę inaczej, ale teraz mam wielką motywację, aby zamknąć rok 2021 świetnym wynikiem tutaj w Turynie.”

Ćwierćfinalista US Open 2020 chciałby wypaść jak najlepiej w nachodzących starciach Davis Cup:

„To niesamowite, co robi powrót do środowiska zespołowego. Może mam za sobą bardzo długi rok, z wynikami, które nie były najlepsze, ale samo wejście do szatni i zebranie się z drużyną, daje ci poczucie, że znów jesteś na szczycie. Nastawienie, energia, intensywność… Wszystko jest wtedy lepsze. Teraz czuję, że uderzam piłkę lepiej niż kiedykolwiek, więc nie mogę się doczekać, kiedy znów założę zielono-złote barwy. Mam nadzieję, że uda mi się pokazać mój najlepszy tenis w reprezentacji mojego kraju.”

Australia w fazie grupowej zmierzy się z Chorwacją i Węgrami. Alex zdaje sobie sprawę, że przed nimi ciężki sprawdzian:

„Jesteśmy w silnej grupie, w której czekają nas bardzo trudne mecze pod każdym względem. Na pewno wszystko rozstrzygnie się po kilku bitwach. Myślę, że drużyna ma wielkie szanse. Wszyscy gramy wspaniały tenis i w szatni jest odpowiednia chemia. Wszyscy nie możemy się doczekać, aby wystartować. Reprezentowanie Australii to zaszczyt i wyjątkowy przywilej, więc jesteśmy gotowi dać z siebie wszystko, żeby zakończyć ten rok w najlepszy możliwy sposób.”

Australijska drużyna wyjdzie na kort w czwartek o godzinie 16:00.

bonio 2021-11-25 11:18:53
TRANSMISJE
04.12, 08:30 Polsat Sport News ATP World Tour Uncovered
04.12, 11:15 Polsat Sport ATP World Tour Uncovered