Mischa wierzy w dalsze sukcesy swojego brata

Mischa wierzy w dalsze sukcesy swojego brata

Starszy z braci Zverev uważa, że Sascha zdobędzie wielkoszlemowe trofeum.


Alexander Zverev okazał się najlepszy w Nitto ATP Finals 2021. Niemiec rosyjskiego pochodzenia imponował w trakcie mistrzostw kończących sezon wysoką dyspozycją.

Po zakończeniu tego wydarzenia rozpoczęła się dyskusja, czy zdobywca złotego medalu z Tokio, będzie w stanie sięgnąć po wielkoszlemowy tytuł. Głos w tej sprawie dla New York Times zabrał Patrick McEnroe:

„Myślę, że to nieuniknione. Zverev w końcu wygra turniej wielkoszlemowy. Powtarzam to od kilku lat. Pukał już do tych drzwi. Teraz puka w nie jeszcze mocniej.”

Mischa Zverev również jest przekonany, że jego brat odniesie wielkoszlemowy triumf:

„Moja intuicja, mój mózg, moje oczy, wszystkie moje zmysły mówią mi, że ma talent i wszystko, co potrzeba, aby wygrać turniej wielkoszlemowy. Wierzę, że to się wkrótce stanie, chociaż nie można wykluczyć także, że tak się nie stanie. Nie mogę przewidzieć przyszłości, ale zawsze wierzyłem, że mój brat pewnego dnia będzie numerem jeden i wygra taki turniej. Nadal w to wierzę.”

Starszy z braci Zverev jest pod wrażeniem postawy Saschy:

„Już od jakiegoś czasu jest wspaniałym graczem. Ma wszystkie atuty. Świetny serwis, doskonały backhand i porusza się wyjątkowo dobrze, a w tym tygodniu zagrał bardzo inteligentny tenis. Widziałem nawet, jak zagrywa slajsa z backhandu i podchodzi do siatki, żeby zakończyć punkt wolejem. Wygrał dwa Mastersy 1000, złoto olimpijskie… To by był wspaniały rok dla każdego, a biorąc pod uwagę wszystko, co się działo poza kortem, robi to jeszcze większe wrażenie.”

24-latek pochodzący z Hamburga chciałby zwyciężyć w tego typu rozgrywkach w nadchodzącym sezonie:

„Jest jedna rzecz, której mi brakuje i mam nadzieję, że uda mi się tego dokonać w przyszłym roku.”

bonio 2021-11-25 10:06:33
TRANSMISJE
04.12, 08:30 Polsat Sport News ATP World Tour Uncovered
04.12, 11:15 Polsat Sport ATP World Tour Uncovered