Andrey: Ten turniej jest bardzo wyjątkowy

Rublev jest dumny z tego, że może reprezentować swój kraj w Davis Cupie.

Roberto Quiroz przegrał w sobotę zacięty bój z Andreyem Rublevem. 24-latek pochodzący z Moskwy na konferencji prasowej zabrał głos w sprawie tej intensywnej walki:

„Jeśli chodzi o problemy z ręką, to jest dobrze. Wszystko jest w porządku. Nie jest łatwo grać pierwszy mecz w fazie grupowej, zwłaszcza w takich warunkach, jakie mamy w Madrycie. Dla niego był to drugi mecz, więc czuł się trochę lepiej na korcie. Tak czy inaczej, jestem bardzo zadowolony z mojego zwycięstwa. Myślę, że nie grałem źle w pierwszym meczu. Miałem trochę pecha, kiedy miałem szanse w drugim secie, a on rozegrał kilka świetnych wymian. Później, w gemie, w którym przełamał moje podanie, popełniłem prosty błąd, a on zagrał dwa niewiarygodne punkty z returnu. Zagrał dwa niesamowite uderzenia kończące. Ale to się może zdarzyć. W trzecim secie udało mi się wrócić do gry bez zbytniego przyspieszania i pewnie zakończyć mecz. Myślę, że zagrał świetny mecz.”

Czterokrotny ćwierćfinalista imprez wielkoszlemowych grał z dużo niżej klasyfikowanym przeciwnikiem. Zdawał sobie jednak sprawę, że nie może go lekceważyć:

„Doświadczenie pokazało, że każdy może tu wygrać. Zwłaszcza w Pucharze Davisa, turnieju, w którym przeżywa się zupełnie inne odczucia niż w karierze indywidualnej. Puchar Davisa to zupełnie inne wrażenia. Widzieliśmy to wczoraj. Carreno walczył do końca i nie wygrał aż do 7/6 w trzecim secie. To samo stało się w deblu. W tego typu meczach, w których grasz dla swojego kraju, każdy może cię pokonać. Musimy dawać z siebie wszystko, niezależnie od przeciwnika. Zwłaszcza w fazie grupowej, gdzie każdy mecz i każde zwycięstwo jest kluczowe. Dwa lata temu przegraliśmy w fazie grupowej 2-1 z Hiszpanią, ale ponieważ wygraliśmy pierwsze mecze 3-0, mogliśmy zakwalifikować się jako jeden z najlepszych wicemistrzów. Dlatego też zagramy z naszymi najlepszymi zawodnikami i wykorzystamy najlepsze dostępne opcje.”

W trakcie rozgrywek Pucharu Davisa, Rublev może w końcu spędzić trochę czasu ze swoimi rodakami:

„Jesteśmy jeszcze w trakcie pierwszych spotkań, ale jak dotąd świetnie się bawimy. Jesteśmy razem już od około pięciu dni i udało nam się wyjść na kolację. Wczoraj długo graliśmy w karty. Całe popołudnie spędziliśmy grając w karty i oglądając telewizję. Takie chwile są wyjątkowe. W ciągu roku nie mamy zbyt wiele czasu, aby być tak blisko siebie, Puchar Davisa pomaga w tym względzie. Poza tym, ciągle dokuczamy sobie w szatni (śmiech). Gramy też w piłkę przed każdym treningiem. To są momenty, które sprawiają, że ten turniej jest bardzo wyjątkowy, ponieważ są to rzeczy, których normalnie byśmy nie zrobili.”

Rosja w niedzielę zagra o ćwierćfinał z zespołem z Hiszpanii.