Rzym: Andreescu sprawdziła formę Świątek

Nasza reprezentantka odniosła w piątek 26. zwycięstwo z rzędu.

Iga Świątek [1] w piątek o półfinał Internazionali BNL d’Italia (WTA 1000) walczyła z Biancą Andreescu. Rok starsza Kanadyjka była wyłączona z touru od BNP Paribas Open 2021.

Podopieczna Svena Groenevelda postanowiła zrobić sobie przerwę po wyczerpującym sezonie i powróciła do rywalizacji podczas Porsche Tennis Grand Prix (WTA 500). Bibi nawiązała w ćwierćfinale intensywną batalię z naszą reprezentantką. Dziewczyny w otwierającej partii zdobywały podobną liczbę punktów.

Warunki nie były proste, ponieważ w Rzymie było tego dnia bardzo ciepło i wietrznie. Ciut lepiej radziła sobie z tą sytuacją obrończyni tytułu. 20-latka pochodząca z Raszyna docisnęła Kanadyjkę w tie-breaku i po ponad godzinie objęła prowadzenie 1:0 w setach.

Losy drugiej odsłony potoczyły się dużo szybciej. 21-latka trochę opadła z sił i nie prezentowała się już tak dobrze. W przeciwieństwie do Świątek, która z minuty na minutę coraz pewnie zapisywała na swoim koncie kolejne punkty. Polka pokonała Kanadyjkę 7/6 (2), 6/0.

Była to druga konfrontacja pomiędzy tymi zawodniczkami i drugi triumf Igi na Biancą. Za ten występ Andreescu dostanie 46 322 € i 190 punktów. Tymczasem następną przeciwniczką Polki będzie Aryna Sabalenka [3]. Białorusinka zatrzymała w 1/4 Amandę Anisimovą 4/6, 6/3, 6/2.