Rzym: Sascha zmierzy się ze Stefanosem

Tenisiści zagrają przeciwko sobie po raz trzeci w tym sezonie.

Jako pierwszy miejsce w półfinale Internazionali BNL d’Italia (ATP Masters 1000) wypracował w piątek Alexander Zverev [2]. Niemiec rosyjskiego pochodzenia spotkał się na korcie z notowanym w TOP 50 Cristianem Garinem.

Finalista US Open 2020 potrzebował niecałych dwóch godzin, żeby rozprawić się z rok starszym Chilijczykiem w dwóch partiach 7/5, 6/2. Sascha zapisał na swoim koncie o 16 punktów więcej. Cristian za występ na Foro Italico dostanie 136 225 € i 180 punktów.

Natomiast przed 25-latkiem pochodzącym z Hamburga wymagający sprawdzian. Jego przeciwnikiem w boju o wejście do ostatniej fazy tego prestiżowego turnieju będzie Stefanos Tsitsipas [4]. Grek wygrał tego dnia z Jannikiem Sinnerem [10] 7/6 (5), 6/2.

Reprezentant gospodarzy nie rozpoczął dobrze tego pojedynku, ale później odrobił straty. Widowisko obfitowało w niesamowite wymiany. Po 90 minutach na prowadzenie wyszedł jednak Stefanos. Jannik skorzystał z przerwy medycznej, ale mimo wszystko przegrał tę batalię 0:2 setach.

Niemiec i Grek zagrają przeciwko sobie po raz 12. W zwycięskich konfrontacjach prowadzi Tsitsipas 7-4.