Pavlyuchenkova nie obroni punktów w Paryżu

Pavlyuchenkova nie obroni punktów w Paryżu

Anastasia wycofała się z tegorocznej edycji French Open.


Anastasia Pavlyuchenkova w tym sezonie uzupełniła skład tylko trzech imprez. Rosjanka miała problem z kolanem, przez co została wyłączona z rywalizacji.

Wydawało się, że z kontuzją jest lepiej, ponieważ 31-latka wystąpiła ostatnio w Mutua Madrid Open i Internazionali BNL d’Italia. We wtorek Nastya zasmuciła jednak wielbicieli swojego talentu.

Pavlyuchenkova zniknie z touru do końca tego roku:

„Cześć wszystkim !
Z przykrością muszę przekazać, że zostałam zmuszona do wycofania się z Roland Garros i pozostałych tegorocznych turniejów! Miałam to w głowie przez ostatni tydzień i to była naprawdę trudna decyzja do podjęcia, ponieważ Roland Garros zawsze był dla mnie bardzo wyjątkowy. Szczególnie po wymarzonym występie w zeszłym roku!

Jednak z powodu bólu, który odczuwałam przez długi czas, kontuzja zaczęła ograniczać mnie fizycznie i psychicznie, co uniemożliwia mi rywalizację i treningi. Przeszłam w tym roku wielomiesięczną rehabilitację i zagrałam tylko w trzech turniejach. Ostatnie dwa turnieje pokazały mi, że ból wciąż jest obecny i nie jestem gotowa, więc postanowiłam dać sobie więcej czasu i wrócić silniejsza w przyszłym roku!
Dziękuję za wsparcie. Do zobaczenia w następnym roku! 🫶”

Podczas French Open 2021 Rosjanka doszła aż do finału, w którym musiała uznać wyższość dopiero Barbory Krejcikovej. Oznacza to, że po zakończeniu zmagań na paryskiej ziemi, Nastya pożegna się z TOP 80.

bonio 2022-05-17 18:41:04
TRANSMISJE