Rafa: Jestem bardzo smutny z powodu tej decyzji

Rafa: Jestem bardzo smutny z powodu tej decyzji

Nadal musiał wycofać się z Wimbledonu 2022 z powodu urazu mięśni brzucha.


Rafael Nadal w czwartek podjął trudną decyzję o wycofaniu się z Wimbledonu. Hiszpan na konferencji prasowej wyjawił, że ma naderwany mięsień brzucha i nie może przez to prezentować na korcie swojej najlepszej wersji:

„Niestety, jestem tutaj, aby powiedzieć wam, że wycofuję się z turnieju. Doznałem rozerwania mięśnia brzucha. Coś było nie tak. Tak, jak mówiłem wczoraj. Potwierdzili, że jest to pęknięcie i cały dzień myślałem, jaką decyzję podjąć. Myślę, że dalsze forsowanie nie ma sensu, ze względu na ból, który czuję. To oczywiste, że jeśli zagram dalej, to kontuzja może się pogłębić. To bardzo smutne, że muszę wam to powiedzieć.

Zdecydowałem się na to, ponieważ uważam, że nie jestem w stanie wygrać dwóch następnych spotkań. Nie chodzi tylko o to, że nie mogę serwować w odpowiednim tempie, ale nie mogę także normalnie się poruszać. Nie wyobrażam sobie wygrać dwóch meczów w taki sposób. Nie chcę wychodzić i nie być w stanie rywalizować, z szacunku do siebie i żeby jeszcze bardziej nie pogorszyć sytuacji. Kilka dni temu wiedziałem, że moja kariera idzie w złym kierunku z powodu stopy, a są to niebezpieczne rzeczy, które mogą spowolnić moją sportową karierę. Jak zawsze powtarzałem, najważniejsze jest dla mnie moje szczęście. Włożyłem wiele wysiłku w to, żeby tu być, ale nie mogę ryzykować, że nie będzie mnie zbyt długo. To dla mnie bardzo trudne. Jestem bardzo smutny z powodu tej decyzji.”

Dwudziestodwukrotny mistrz imprez wielkoszlemowych nie zdobędzie tym samym w sezonie Wielkiego Szlema:

„Nie myślałem o tym, że nie wygrałem w tym roku czterech turniejów wielkoszlemowych, ale o moim codziennym szczęściu i codziennej pracy. Trudności, przez które przeszedłem, pokazują, jak wiele znaczyło dla mnie bycie tutaj. To sprawia, że czuję się źle, ponieważ grałem na dobrym poziomie i z pewnością miałbym tutaj szansę.”

Były lider rankingu ATP zdradził, dlaczego nie skreczował w starciu przeciwko Taylorowi Fritzowi:

„Nie poddałem wczoraj meczu, bo nie chciałem kończyć meczu w środku ćwierćfinału. Wygrałem mecz i znalazłem sposób na jego zakończenie, z czego jestem dumny. Podjąłem tę decyzję myśląc o swoim zdrowiu i przyszłości.”

bonio 2022-07-08 16:24:59
TRANSMISJE