Ons: Dałam z siebie wszystko

Ons: Dałam z siebie wszystko

Jabeur w finale Wimbledonu 2022 przegrała trzysetową walkę z Rybakiną.


Ons Jabeur w finale Wimbledonu 2022 musiała uznać wyższość Eleny Rybakiny. 27-latka opisała później swoje wrażenia z tej konfrontacji:

„To jest tenis, zwycięzca jest tylko jeden. To dla mnie świetne pierwsze doświadczenie. Z niecierpliwością czekam na kolejne. Jestem pewna, że wiele się nauczę z tego meczu. To były dla mnie pozytywne dwa tygodnie. W drugim i trzecim secie nie grałam swojego najlepszego tenisa. Zaczęła bardziej agresywnie, wywierała na mnie większą presję. Niestety, nie udało mi się odnaleźć na to rozwiązania. Dziś zasłużyła na zwycięstwo. Wygrałam pierwszego seta i z jakiegoś powodu przegrałam w drugim. Na początku starałam się wygrać swoje podanie. Czułam, że grała lepiej, bo popełniała mniej błędów. Spodziewałam się trochę lepszego podania. To frustrujące grać przeciwko komuś, kto tak dobrze serwuje i nie daje ci szansy na przełamanie swojego podania. Powiedziałam sobie: „To nie koniec, ufam ci”. Ja nawet w trakcie meczu powiedziałam sobie, że się kocham (śmiech)”.

Tunezyjka nadal wierzy, że w przyszłości zdobędzie wielkoszlemowe trofeum:

„Jestem dumna ze swoich wyników. Niczego nie żałuję, dałam dziś z siebie wszystko. Nie przestaję wierzyć w siebie. Wiem, że wrócę i wygram tytuł wielkoszlemowy, na pewno. To część tenisa. Muszę wyciągnąć z tego wnioski, ale pozostaję pozytywnie nastawiona.

Od początku roku robiłam wszystko, aby naprawdę skupić się na tym turnieju. Mam nawet zdjęcie trofeum w telefonie. Prawdopodobnie nie jestem gotowa na bycie mistrzynią wielkoszlemową. To jest dla mnie duży krok. Chcę być zawodniczką z pierwszej piątki. Chcę wygrywać więcej trofeów i chcę wygrać imprezę wielkoszlemową. Brakuje mi tego ostatniego kroku. To dodaje mi pewność siebie, że mogę grać więcej.”

Reprezentantka Kazachstanu nie świętowała bardzo swojego zwycięstwa. Ons wypowiedziała się także na ten temat:

„Myślę, że kilka razy zareagowała, trzeba się tylko przyjrzeć. Nie mam tendencji do zbytniego przyglądania się swoim przeciwniczkom. To może stać się irytujące, jeśli druga osoba cały czas mówi lub krzyczy. Miło jest grać przeciwko Elenie, szczerze mówiąc. Nawet jak się z nią przegrało, to bardzo nie świętowała. Muszę ją tego nauczyć (śmiech). To jest właśnie taki typ zawodniczki, którą jest.

Elena jest jedną z najlepszych zawodniczek młodego pokolenia. Zasłużyła na tytuł wielkoszlemowy. Jej gra mówi za nią. Robi świetną robotę, mam nadzieję, że to utrzyma.”

Przed 27-latką start w Mubadala Silicon Valley Classic. Amerykański turniej startuje 1 sierpnia.

bonio 2022-07-11 11:04:53
TRANSMISJE