Sloane: Gra w tenisa to moja praca

Sloane: Gra w tenisa to moja praca

Reprezentantka USA jest obecnie 52. rakietą świata.


W 2017 roku Sloane Stephens powróciła do touru po ciężkiej kontuzji nogi. 29-latka w wielkim stylu wywalczyła wtedy trofeum US Open. Amerykanka opowiedziała o tym okresie:

„Kiedy pracowałam nad powrotem na Wimbledon po operacji stopy, moim celem nie było wygranie US Open osiem tygodni później, tak jak się to skończyło. Skupiłam się na robieniu postępów każdego dnia i cieszeniu się procesem, bo to wszystko może zniknąć na zawsze. Ta radość i nastawienie na powrót do touru pomogły mi grać swobodniej.

Potrzeba było wiele ciężkiej pracy i wysiłku, aby być tu, gdzie jestem dzisiaj, zarówno fizycznie, jak i psychicznie. Dążenie do mojego zdrowia psychicznego wymaga codziennej praktyki, to jest jak każdy inny mięsień, który trenujesz. Mam wokół siebie rodzinę i zespół, który stale mnie wspiera. To są głosy, których słucham i opinie, które szanuję.”

Stephens zdradziła jak łączy życie prywatne i zawodowe:

„Myślę, że nie ma idealnej równowagi, przynajmniej nie przez cały czas. Dla mnie to kwestia bycia bardzo świadomą, przemyślenia bardzo dokładnie, w co inwestuję swój czas i wysiłek w każdym momencie dnia. Jeśli jestem na spotkaniu na Zoomie i rozmawiam o biznesie, to będę całkowicie zanurzona w tym biznesie. Jeśli cieszę się wolnym czasem z mężem, to wyłączam telefon komórkowy i skupiam się całkowicie na nim. Podobnie jest, kiedy muszę trenować na korcie.”

Reprezentantka Stanów Zjednoczonych stara się nie przejmować swoim obecnym rankingiem:

„Zawsze wierzę, że najlepsze jest dopiero przed nami, dlatego każdego dnia ciężko pracuję z tym przekonaniem wyrytym w głowie. W żadnym wypadku nie pozwalam sobie już na tak duży stres związany z moim rankingiem. Łatwiej powiedzieć niż zrobić. To prawda, ale ciężko pracowałam, aby mieć znacznie zdrowsze relacje z tymi zewnętrznymi agentami. Przez pewien czas byłam po prostu: „Sloane Stephens, tenisistką z numerem X”. Potem z czasem nauczyłam się cenić siebie. Być Sloane, po prostu osobą.  Zrozumiałam, że gra w tenisa to moja praca. Istnieje wiele aspektów mojej tożsamości, więc mój ranking nie jest dokładną reprezentacją tego, kim jestem jako osoba.”

Przed Slo udział w Citi Open. Te zmagania startują 1 sierpnia.

bonio 2022-07-14 11:19:43
TRANSMISJE