Anett: Znów czuję się zdrowa

Anett: Znów czuję się zdrowa

Kontaveit powróciła do formy po przebytym zarażeniu koronawirusem.


Anett Kontaveit w ostatniej chwili zdecydowała się na udział w Hamburg European Open. Ćwierćfinalistka Australian Open 2020 wyjawiła, co ją popchnęło do podjęcia takiej decyzji:

„Byłam w trakcie treningów w domu w Estonii. Do tournee turniejowego przygotowywałam się na betonie, dodatkowo non stop padał tam deszcz, więc grałam na krytych kortach. Pomysł był taki, żeby zacząć grać w Pradze w przyszłym tygodniu, ale jestem bardzo szczęśliwa, że jestem tu teraz. Nigdy wcześniej nie byłam w Hamburgu. To niesamowite miasto. Byłam wczoraj na korcie centralnym i jest spektakularny. Powitanie ze strony turnieju było bardzo miłe. Cieszę się, że zdecydowałam się na przyjazd w ostatniej chwili.”

W tym sezonie Estonka zmagała się z COVID-19. Zarażenie tym wirusem mocno wpłynęło na jej dyspozycję:

„Prawda jest taka, że nie miałam zbyt wiele czasu na pracę, dochodziłam do siebie po COVID-19. Nie miałam nawet czasu, żeby dobrze przygotować się do Wimbledonu. Nie byłam w stanie nic robić. Były dni, w trakcie których zupełnie przestawałam myśleć o powrocie do zdrowia. Przed Wimbledonem zaczęłam się czuć trochę lepiej i postanowiłam pojechać i spróbować. To prawda, że wynik nie był pozytywny, ale decyzja była słuszna, bo od tego czasu moja kondycja się poprawiła. Teraz czuję, że znów mam 100%. Mogę znów trenować i dawać z siebie wszystko.”

26-latka korzysta od niedawna z rad Torbena Beltza:

„Jak na razie wrażenia są bardzo pozytywne. Chociaż mam świadomość, że pracujemy ze sobą dopiero od miesiąca, więc nie mam jeszcze pełnego obrazu tego, jak będziemy sobie radzić w turniejach. Ale tak, jestem zadowolona z tego, jak przebiegają treningi. Zwłaszcza, że znów czuję się zdrowa, to właśnie popycha mnie do dawania z siebie wszystkiego podczas każdego ćwiczenia. Chociaż przyznaję, że na początku jest to trochę trudne. On ma świetne pomysły na poprawę mojego tenisa i ja się z nimi zgadzam, więc wszystko jest idealne.”

Irina Bara będzie pierwszą rywalką Kontaveit w niemieckiej imprezie.

bonio 2022-07-19 14:53:18
TRANSMISJE