Carlos: Przyjechałem tu po tytuł

Carlos: Przyjechałem tu po tytuł

Alcaraz w tym tygodniu walczy o trofeum Hamburg European Open.


Carlos Alcaraz po przegranej w 1/8 finału Wimbledonu, zdecydował się na szybką przerwę, a teraz uzupełnia skład Hamburg European Open. Nastolatek chciałby tu wypaść jak najlepiej:

„Wiem, że gram dobrze. Czuję się bardzo komfortowo grając tutaj, ponownie na mączce. Chociaż zawsze jest to duże wyzwanie, aby zostawić za sobą tournee po trawie i wrócić na ziemię. Trenowałem kilka dni w akademii i także tutaj. Czuję się gotowy, aby rozpocząć turniej w najlepszy możliwy sposób. Przyjechałem tu po tytuł.”

Charlie został zapytany, czy chciałby w przyszłości awansować do TOP 3:

„Byłby to dobry cel, ale w tej chwili moje myśli nie są skierowane na ranking, a na dotarcie do ATP Finals w Turynie na koniec sezonu. W tej chwili ranking nie jest dla mnie najważniejszy. Chociaż walczę o to, aby wciąż wygrywać mecze i zwyciężać w turniejach. To jest to, dzięki czemu będę poprawiał swój ranking.”

Do udziału w Hamburgu zachęcili Alcaraza Pablo Carreno Busta i Juan Carlos Ferrero:

„Rozmawiałem z Pablo, który wygrał zeszłoroczną edycję. Oczywiście rozmawiałem też z Juanem Carlosem, który również grał tu przez wiele lat i grał tu bardzo dobrze. Zdecydowałem się tu przyjechać, bo Hamburg to świetny turniej. Wiedziałem, że będą tu wspaniali zawodnicy, więc byłem pewien, że od początku będę rozgrywał dobre mecze. Dodatkowo zarówno Pablo, jak i Juan Carlos podkreślali mi, że to było piękne wydarzenie.”

19-latek zawsze stara się znaleźć czas dla swoich sympatyków:

„Sprawia mi radość, kiedy widzę, jak młode dzieci patrzą na mnie, że mogą brać ze mnie przykład. Zawsze staram się robić to najlepiej jak potrafię, przed byciem świetnym sportowcem chcę być dobrym człowiekiem. To jest dla mnie w tej chwili najważniejsze. Kiedy byłem dzieckiem, też prosiłem graczy o zdjęcia, więc teraz staram się wygospodarować trochę czasu, aby obdarzyć uśmiechem każdego, kto przychodzi do mnie po zdjęcie lub autograf.”

Nicola Kuhn będzie pierwszym rywalem Hiszpana na niemieckiej ziemi:

„Znam go bardzo dobrze, ponieważ jest to zawodnik, który również trenował w tym samym czasie w akademii Juana Carlosa, a także rozgrywał mecze przeciwko mojemu starszemu bratu, kiedy obaj byli dziećmi. Znam go bardzo dobrze.”

bonio 2022-07-19 15:04:22
TRANSMISJE