Kraków: Isia górą nad Igą

Kraków: Isia górą nad Igą

W sobotę w Tauron Arenie Kraków miało miejsce pokazowe wydarzenie.


W sobotę w Krakowie miało miejsce specjalne wydarzenie. Iga Świątek zorganizowała je, aby zebrać fundusze dla dzieci poszkodowanych przez wojnę na Ukrainie:

„Wspólnie chcemy poprzez tenis okazać solidarność z Ukrainą oraz realnie pomóc najmłodszym Ukraińcom cierpiącym z powodu wojny. To jest inicjatywa, do której podchodziłam bardzo emocjonalnie, bardzo mi zależało, żeby to wszystko się wydarzyło, żebyśmy mogli się tu spotkać. To nie jest tylko moja zasługa, bo mój zespół bardzo ciężko pracował, kiedy ja grałam turnieje i koncentrowałam się na swojej pracy. Widzę teraz efekt i bardzo mnie to onieśmiela.”

W Tauron Arenie Kraków dwukrotna mistrzyni French Open zmierzyła się z Agnieszką Radwańską. Zawodniczki rozegrały także starcie w grze mieszanej u boku Martyna Pawelskiego i Sergiya Stakhovsky’ego. Przez chwilę na korcie pojawił się również Dawid Celt i odbijał razem ze swoim synkiem.

Konfrontacje obfitowały w bardzo interesujące akcje. Emocji nie brakowało podczas obu pojedynków, jednak wynik singlowego pojedynku nas zaskoczył. Finalistka Wimbledonu 2012 okazała się w nim mocniejsza od obecnej liderki rankingu WTA. 33-latka po zaciętym boju pokonała Świątek 6/4.

Wszystkie mecze sędziowała dwukrotna półfinalistka imprez wielkoszlemowych, Elina Svitolina. Ukrainka obecnie ma przerwę od touru, ponieważ w październiku powita na świecie swoje pierwsze dziecko. W trakcie tego niezwykłego wydarzenia zebrano ponad 2 miliony złotych, a suma będzie jeszcze większa, bo trwają licytacje gadżetów.

Kwota zasili konta trzech organizacji: oficjalnego funduszu pomocowego Ukrainy UNITED 24, fundacji Eliny Svitoliny oraz UNICEF Polska.

bonio 2022-07-24 19:41:15
TRANSMISJE