Lorenzo: Carlos grał niewiarygodnie

Lorenzo: Carlos grał niewiarygodnie

Musetti okazał się najlepszym graczem w Hamburg European Open 2022.


Lorenzo Musetti w niedzielę zdobył trofeum na niemieckiej mączce. W finale Włoch potrzebował trzech odsłon, żeby rozprawić się z Carlosem Alcarazem. 20-latek w drugiej partii nie wykorzystał pięciu piłek meczowych, ale mimo wszystko udało mu się zatrzymać nastolatka:

„Nie potrafię wyrazić tego, co czuję w tej chwili. Wciąż wydaje mi się, że śnię. Brak mi słów, bo dzisiejszy mecz to był rollercoaster od początku do końca. Miałem tyle piłek meczowych. Carlos grał niewiarygodnie w tych punktach, a ja miałem zbyt wiele szans. Myślę, że kluczowe było to, że zachowałem spokój i zachowałem cierpliwość. To wcale nie było łatwe. Carlos podejmował duży wysiłek za każdym razem, kiedy wynik nie układał się po jego myśli, więc nie było łatwo odnaleźć energię, aby powrócić na szczyt.”

Włochowi ciężko było zapomnieć o niewykorzystanych sytuacjach:

„Oczywiście byłem bardzo zły, ale starałem się, aby mój przeciwnik tego nie widział. Starałem się wybaczyć sobie te wszystkie piłki meczowe i wszystkie sytuacje, których nie wykorzystałem. To było najważniejsze, nawet dla mnie, bo szczerze mówiąc nie spodziewałem się, że po takim rollercoasterze będę w stanie go wygrać. Jestem niesamowicie szczęśliwy, że mogę tu być i być mistrzem w Hamburgu.”

Lolo po triumfie nie krył zadowolenia:

„To dla mnie, mojego zespołu, mojej rodziny, moich przyjaciół i wszystkich ludzi, którzy mnie kochają. Doceniam wszystkie poświęcenia mojej rodziny i całą ciężką pracę mojego zespołu. Mam nadzieję, że uda mi się to utrzymać, zamierzam dalej iść tą samą drogą.”

W tym tygodniu Musetti będzie jedną z gwiazd w Plava Laguna Croatia Open Umag.

bonio 2022-07-25 17:24:22
TRANSMISJE