• Kei
    Nishikori
    Kei Nishikori
ANALIZA

Wydaje się oczywisty pojedynek dla ubiegłorocznego zwycięzcy tej imprezy, ale moim zdaniem tak kolorowo nie jest. Japończyk ostatnio narzekał na kontuzję, nie wiadomo jak się czuje i czy na pewno będzie z nim wszystko w porządku podczas spotkania. Paire nie jest jakimś słabym zawodnikiem, żeby nie umiał wykorzystać niedyspozycji rywala, chociaż z drugiej strony nie lubię grać w stronę Francuza, który ma problemy z psychiką.

Umiejętnościami znaczący plus dla Keia, gdyby był w formie nie podlegałoby dyskusji jego zwycięstwo. Nawet teraz gdy jego stan zdrowia jest niewiadomą uważany jest za faworyta i to zdecydowanego! W mojej opinii warto spróbować ostrożnie pograć handicap gemowy w stronę Paire, tym bardziej że linia jest jak dla mnie ustawiona wysoko (+7.5). Niby to Benoit, który jak nie ma dnia uderzea po autach aż się patrzeć nie chce, ale z drugiej strony ostatnio jego gra nie wygląda tragicznie. W Winston Salem Open zaliczył wpadkę z Chungiem, ale wcześniej walczył nawet z Djokerem, wygrał z Mullerem.

Oczywiście Nishikori ma lepsze wyniki, ale w tym całym typie chodzi głównie o niejasną sytuację Japończyka. Jeżeli jest w tym prawda, że może go coś pobolewać, to Paire jest w stanie dociągnąć, w którymś secie do tie-breaka, może nawet przełamać rywala i wygrać seta, a to już znacznie przybliża nas do zwycięstwa. Na hardzie grali raz ze sobą, ale było to 3 lata temu, gdzie Kei wygrał 7:6 6:2. Jak widać nawet ze zdrowym Japończykiem Paire potrafił nawiązać walkę. Kort na US Open nie są zbyt szybkie, więc widzę szansę na to, żeby choćby jeden set padł łupem Francuza.

Mój typ: Benoit Paire +7.5 gema po kursie 2.00