• Andy
    Murray
    Andy Murray
ANALIZA

Zmagania w Indyjskiej lidze tenisa ruszyły pełną parą. Cztery zespoły rywalizujące w tych rozgrywkach walczą o prestiżowe zwycięstwo. W pierwszej analizie dotyczącej tej imprezy pod lubę biorę mecz Manilli Maverics i Indian Aces.

Gael Monfils w ostatnich tygodniach prezentuje świetną dyspozycję. Francuz pokonał Rogera Federera w Pucharze Davisa, a wczoraj w debiucie w IPTL pokonał Lleytona Hewitta. Każdy kto zna i ogląda spotkania z udziałem Gaela Monfilsa wie, że to jest zawodnik stworzony do takich meczów i takich rozgrywek. Reprezentant Francji może stworzyć świetne widowisko i jest moim faworytem w tym spotkaniu.

Andy Murray końcówki sezonu nie może zaliczyć do udanych, w Finałach ATP World Tour Szkot nie zaprezentował się najlepiej, czego konsekwencjąbył brak wyjścia z grupy. Obecnie w życiu Murraya dzieje się bardzo dużo i nie koniecznie jest to związane z tenisem. W Filipinach, w piatek przegrał zarówno w singlu i w debli, dodatkowo nie widać, aby Brytyjczyk podchodził do tych rozgrywek z dużym zainteresowaniem.

Typuję w tym meczu zwycięstwo Gaela Monfilsa, gdyż ten kurs jest godny uwagi. Dodatkowo chciałbym przypomnieć, że w IPTL mecze są rozgrywane do wygrania jednego seta, a przy wyniku 5:5 o zwycięstwie decyduję tie-break, trwający pięć minut.