• Feliciano
    Lopez
    Feliciano Lopez
ANALIZA

Jerzy Janowicz po kiepskim rozpoczęciu turnieju Australian Open, w meczu z Gaelem Monfilsem zaprezentował świetny tenis i nie były to jedynie dobre momenty, a dobry całokształt. Polak przegrywał 1-2 w setach, jednak poprawił swoją grę, nie psuł łatwych piłek, zmusił Francuza do głębokiej defensywy, z czym sobie Monfils nie poradził. Reprezentant Polski jest w bardzo dobrej sytuacji, z każdym meczem rozgrywa lepsze zawody i słusznie jest faworytem meczu z Lopezem.

Feliciano Lopez nie jest w najlepszej dyspozycji od początku tego sezonu, który zainaugurował od porażki w I rundzie turnieju w Chennai, następnie w Melbourne, podczas pokazówki odniósł dwie porażki, w I rundzie Australian Open był bliski odpadnięcia, jednak Denis Kudla nie zachował spokoju i doświadczony Hiszpan „doczołgał” się do II rundy, w której rozegrał tylko jednego seta, gdyż jego rywal, Adrien Mannarino, nie był w stanie kontynuować gry. Ogólnie rzecz biorąc nie trudno zauważyć, że reprezentant Hiszpani nie jest dobrze przygotowany do pierwszych tygodni nowego roku.

Typuję w tym meczu zwycięstwo Jerzego Janowicza, który faktycznie jest w bardzo dobrym rytmie meczowym i będzie ogromnym zagrożeniem dla Lopeza – Hiszpan będzie musiał zagrać na najwyższym poziomie, aby przeciwstawić się Polakowi.