• Kei
    Nishikori
    Kei Nishikori
ANALIZA

Serb będący głównym faworytem pierwszego turnieju wielkoszlemowego roku stracił dopiero dwa sety. Problemów narobili mu młodzi zawodnicy, Shapovalov oraz Medvedev, którym jednak nie wystarczyło sił w starciu z serbskim weteranem. Tym razem w ćwierćfinale Nole spotka się z graczem, który od dłuższego czasu jest w czołówce rankingu ATP, ale poza jednym finałem US Open nie osiągnął nic wielkiego w największych turniejach.

W head 2 head miażdząca przewaga Nole 15:2, Kei ostatni mecz z Serbem wygrał właśnie na wyżej wymienionym US Open w 2014 roku. Japończyk pokazuje duże wahania formy podczas tegorocznego Australian Open, przegrał pierwsze dwa sety turnieju z Kamilem Majchrzakiem, kolejne dwa przegrał w drugiej rundzie z Ivo Karlovicem, gdzie o wyniku spotkania zadecydował super tie-break.

W czwartej rundzie znowu o wyniku meczu zadecydował super tie-break, a Japończyk szczęśliwie go wygrał po ponad pięciu godzinach gry. Na korcie spędził już ponad 13 godzin, Djokovic niecałe 10, dlatego wydaje mi się, że Nishikori, który długo wchodzi w spotkania i potem goni wynik tym razem nie da rady odrobić strat. Nie mając argumentów na skończenie wymiany, te będą długie, a Japończyk nie będzie w stanie utrzymywać tempa z będącym w świetnej dyspozycji Serbem.

Mój typ: Wygrana Djokovica 3:0