• Rafael
    Nadal
    Rafael Nadal
ANALIZA

Novak Djokovic poza jednym słabszym meczem w tegorocznej imprezie Indian Wells, w którym stracił seta w starciu z Bjornem Fratangelo, spisuje się bardzo dobrze i na dobrą sprawę pokazuje, jaka duża jest różnica pomiędzy nim, a jego rywalami ze ścisłej czołówki. Djokovic bardzo dużą przewagę zyskuje dzięki swojej regularności i spokoju, który pomimo wojowniczego chartakteru, potrafi utrzymać emocje na wodzy. Główny faworyt do wygrania imprezy BNP Paribas Open.

Novak Djokovic w meczu ćwierćfinałowym rozegrał fantastyczne zawody – pomimo iż jego przeciwnik zaprezentował się z bardzo dobrej strony, to reprezentant Sebii po zaciętym spotkaniu pokazał jak wiele brakuje jego rywalom, aby rywalizowac z nim jak równy z równym. Pomimo iż wynik 7:6, 7:6 wskazuje, że było to wyrównane spotkanie, to jednak tie-breaki w stu procentach należały dla tenisisty z Belgradu. Djokovic w takiej formie jest nie do zatrzymania.

Półfinałowym rywalem Serba będzie jego odwieczny rywal Rafael Nadal – reprezentant Hiszpanii obecnie prezentuje się już lepiej niż na początku sezonu, jednak oczywiście nadal pozostaje niedosyt, gdyż Majorkanin przyzwyczaił nas do zdecydowanie wyższego poziomu gry. Oczywiście, nawierzchnia twarda nie jest jego ulubioną, ale będąc w wysokiej formie, nawet na betonie potrafił wygrywać najważniejsze turnieje.

Po raz drugi w tym turnieju typuję, że Novak Djokovic pokona swojego rywala w dwóch setach.

Djokovic 2:0 @ 1.44