• Rafael Nadal Rafael
    Nadal
  • Diego Schwartzman
ANALIZA

Przed startem tego turnieju nie zastanawiałem się czy ktoś zatrzyma Rafę Nadala w tym turnieju i zdoła go pokonać, ale bardziej ile setów straci Hiszpan w drodze po tytuł. Do tej pory był bliski straty partii z Bolellim, ale nawet w krytycznej sytuacji zdołał zakończyć tamto starcie w trzech setach.

Zmierzam do tego, że Diego Schwartzman moim zdaniem nie większych szans na ugranie seta. Jest to niski zawodnik bez mocnego serwisu, jego mocne strony to przebijanie i gra kątowa, a takim granie nie da się zaskoczyć Rafy w obecnej formie. Z pewnością Argentyńczyk ugra kilka gemów, ma spory charakter i zrobi wszystko, by wygrać, ale nie widzę na to najmniejszych szans.

W dotychczasowych bezpośrednich pojedynkach bilans wynosi 5-0 dla Nadala, tylko raz stracił seta w tegorocznym Australian Open, ale wtedy to jeszcze nie ta dyspozycja i przede wszystkim nie ta nawierzchnia. Na mączce ostatni raz grali niecały miesiąc temu w Madrycie i tam skończyło się 6:3, 6:4 dla Hiszpana. Dokładając jeden set o podobnym wyniku będziemy mieli wynik dzisiejszej rywalizacji.

Nadal 3:0 @ 1,37