Wyniki ćwierćfinałów w Halle

Wczoraj odbyły się ćwierćfinały turnieju Gerry Weber Open. W pierwszym meczu grali Piotr Gojowczyk i Alejandro Falla. Mecz trwał godzinę i 46 minut, a lepszy okazał się Alejandro Falla, który wygrał 7/6 (4), 7/6 (2).

Pogromca Rafaela Nadala, Dustin Brown o półfinał turnieju Gerry Weber Open grał z Philippem Kohlschreiberem. Panowie do tej pory grali tylko raz, w 2012 roku także na kortach w Halle. Lepszy okazał się wtedy Philipp Kohlschreiber i tym razem on zwyciężył. Mecz trwał 2 godziny i 12 minut i zakończył się wynikiem 6/4, 7/5, 7/6 (16) dla Philippa Kohlschreibera, który po meczu powiedział, że jeszcze chyba nigdy nie grał tak długiego trzeciego seta.

W kolejnej parze ćwierćfinałowej znaleźli się Steve Johnson i Kei Nishikori. Spotkanie trwało godzinę i 21 minut i wygrał je Japończyk 6/1, 7/6 (4). Było to ich pierwsze spotkanie na korcie.

Ostatnim półfinalistą turnieju Gerry Weber Open został Roger Federer. Szwajcar miał zmierzyć się z Yen-Hsun Lu, jednak tajwański tenisista oddał mecz walkowerem. Miało to być ich trzecie spotkanie, dwa pierwsze wygrał Federer.

Mecz Kohlschreibera i Falla odbędzie się dziś o 13:00, a Federera i Nishikoriego o 14:30.