Azarenka otrzymała dziką kartę

Azarenka otrzymała dziką kartę

Była liderka rankingu WTA dostała dziką kartę do turnieju BGL BNP Paribas Luxembourg Open.


Notowana obecnie na 199. lokacie w światowym rankingu 28-latka z Mińska powróciła w tym sezonie do rywalizacji po urlopie macierzyńskim. Vika wzięła udział jednak tylko w dwóch imprezach, ponieważ później rozpoczęła walkę o prawa do opieki nad swoim synkiem, Leo.

Jak się okazało Azarenka i jej partner rozstali się po wielkoszlemowym Wimbledonie i wtedy rozpoczęli walkę o ustalenie praw rodzicielskich. Synek byłej liderki rankingu WTA nie może opuszczać Kalifornii, więc Białorusinka odłożyła powrót na światowe korty na później.

W czwartek pojawiła się informacja, że dwukrotna triumfatorka Australian Open po 12. października zadecyduje czy powróci do touru jeszcze w tym roku. Victoria dostała bowiem dziką kartę do turnieju BGL BNP Paribas Luxembourg Open (pula nagród $226,75). Najlepszym wynikiem Azarenki z tego turnieju jest wygrana z 2011 roku. Pokonała wtedy w finale Monicę Niculescu.

Zmagania rozpoczną się 16. października i potrwają przez tydzień. Tytułu będzie broniła Niculescu, a najwyżej rozstawioną w Luksemburgu zawodniczką ma być Barbora Strycova. Do rozgrywek zgłosiła się także nasza reprezentantka, Magda Linette.

gondar 2017-09-21 16:19:16
TRANSMISJE
24.04, 06:00 Polsat Sport 3 Mutua Madrid Open
24.04, 06:00 Canal+ Sport 2 Mutua Madrid Open
24.04, 08:30 Polsat Sport 2 Barcelona Open Banc Sabadell
24.04, 11:00 Polsat Sport 1 Mutua Madrid Open
24.04, 12:00 Canal+ Sport 2 Mutua Madrid Open
24.04, 17:00 Polsat Sport 2 Mutua Madrid Open