Agnieszka: Tenis zawsze był priorytetem

Agnieszka: Tenis zawsze był priorytetem

30-latka udzieliła wywiadu Krzysztofowi Ibiszowi w programie "Demakijaż".


Agnieszka Radwańska pod koniec ubiegłego roku zakończyła karierę. Polka w trakcie wielu lat w tourze zapisała na swoim koncie aż dwadzieścia turniejowych zwycięstw, finał wielkoszlemowego Wimbledonu oraz wspięła się na drugą lokatę w światowej klasyfikacji.

Nękana kontuzjami 30-latka postanowiła rozpocząć nowy etap w życiu. Agnieszka w wywiadzie udzielonym Krzysztofowi Ibiszowi w programie „Demakijaż” zdradziła, że organizm odmówił jej posłuszeństwa, przez zbyt napięty grafik. Polka podróżowała z turnieju na turniej i nie potrafiła zrobić sobie przerwy:

„Po wygranym turnieju było pytanie: co dalej, gdzie następny turniej, gdzie jedziemy, gdzie lecimy? Wszystko było „pod” tenis. Popełniłam błąd, że nie potrafiłam wypoczywać. Nie było regeneracji. To był mój błąd przez lata. A gdzieś na końcu była kumulacja. Po prostu nie potrafiłam. Dopiero tego się uczę, teraz to już umiem, ale… parę lat za późno.”

Agnieszka zdradziła również, że jej rodzice i dziadkowie musieli wiele poświęcić, żeby zostały z Ulą profesjonalnymi tenisistkami. W ich domu liczyła się każda złotówka:

„Trenowałyśmy z siostrą od piątego roku życia. Tenis zawsze był priorytetem. Gdy inne dzieci szły się bawić, ja miałam 20 minut na dotarcie do domu, obiad i jazdę na trening. Obiady jadło się czasem w drodze, w słoikach, zimne, niedobre. Mój ojciec powtarzał, że każda minuta to złotówka.

Za trenera nie trzeba było płacić, bo był nim ojciec. Ale najdroższe były wyjazdy. Do tego hala około 100 złotych za godzinę, a tych godzin trzeba było spędzić kilka codziennie. A jak wiemy, w turniejach juniorskich się nie zarabiało. Pożyczało się pieniądze nie raz. Jak się wracało z turnieju do Krakowa, to nie było na płatną autostradę, trzeba było jechać dookoła. Pomagał także dziadek, sprzedawał obrazy, dokładając praktycznie do każdego turnieju.”

gondar 2019-04-15 18:34:58
TRANSMISJE
02.03, 11:30 Canal+ Sport 2 Cymbiotika San Diego Open
02.03, 16:00 Polsat Sport Fight Dubai Duty Free Championships
02.03, 22:00 Polsat Sport News Movistar Chile Open
03.03, 00:00 Canal+ Sport Cymbiotika San Diego Open
03.03, 04:00 Polsat Sport Abierto Mexicano Telcel
03.03, 06:30 Canal+ Sport 2 Cymbiotika San Diego Open