Domi: Nigdy się nie poddaję

Domi: Nigdy się nie poddaję

Mistrz US Open 2020 zamierza odzyskać dawną dyspozycję.


Dominic Thiem w tym tygodniu zdecydował się na udział w Danube Upper Austria Open powered by SKE (ATP Challenger Tour). Po zwycięstwie w drugiej rundzie nad Federico Delbonisem 29-latek wyjawił, że zamierza wróci na szczyt:

„Czuję się dobrze, znacznie lepiej niż na początku sezonu. W przeciągu ostatniego miesiąca miałem wysoką intensywność podczas treningów. Spędzałem na korcie pięć lub więcej godzin dziennie. Mecze w ostatnich kilku turniejach również podniosły moją pewność siebie. Teraz ważne jest, aby utrzymać ten poziom ciężkiej pracy i poprawiać się każdego dnia. Chcę wrócić na szczyt i chociaż nie będzie to łatwe, dam z siebie wszystko.”

Podczas Mutua Madrid Open 2023 reprezentant Austrii przegrał intensywny bój o wejście do trzeciej rundy ze Stefanosem Tsitsipasem:

„Mecz z Tsitsipasem był bardzo dobry. Zdałem sobie sprawę, że mogę ponownie rywalizować z najlepszymi zawodnikami na świecie. Jednak widziałem też swoje błędy. Zbyt wiele niewymuszonych błędów i brak umiejętności utrzymania poziomu w drugim secie. Byłem rozczarowany, że nie udało mi się wygrać meczu, ale ogólnie rzecz biorąc, był to dobry występ. Ciężko pracuję, aby poprawiać te błędy i każdego dnia widzę poprawę.”

Triumfator US Open 2020 wyciągnął wiele wniosków z gorszego okresu:

„Nauczyłem się, że nic nie przychodzi łatwo, a sukces wymaga ciężkiej pracy, wytrwałości i pewności siebie. Po wygraniu US Open straciłem trochę wewnętrznego napędu, bo pracowałem na ten cel przez 17 lat. Potem doznałem kontuzji. Nagle przestałem być notowany w pierwszej trójce czy uznawany za jednego z najlepszych graczy na świecie. Spadłem w rankingu w dół. Po wielu przemyśleniach znalazłem nowy cel i na nowo rozbudziłem swoją pasję do tenisa. Uwielbiam wychodzić na kort, ciężko trenować i rywalizować. Każdego dnia dążę do poprawy, nigdy się nie poddaję.”

Domi jest pod wrażeniem Carlosa Alcaraza, Jannika Sinnera i Holgera Rune:

„Wszyscy trzej są niesamowici na swój sposób. Mają unikalne style gry. Alcaraz gra obecnie wyjątkowo dobrze. Wygrywa wiele meczów, w tym swój tytuł wielkoszlemowy. Jak na swój wiek, jego umiejętności są wyjątkowe. Ma świetne uderzenia, szybkość i siłę mentalną. Jest również dobrym człowiekiem. Jestem pewien, że wygra więcej turniejów wielkoszlemowych.

Sinner jest fantastyczną osobą, miłą i spokojną. Mogę z nim nawet rozmawiać po niemiecku, ponieważ wychowywał się w pobliżu granicy z Austrią. Jest wspaniałym graczem i sportowcem. Myślę, że będzie na szczycie przez długi czas. Ma potencjał na wygrywanie imprez wielkoszlemowych. Rune również jest imponujący. Grałem przeciwko niemu w Monte Carlo. Jest niesamowicie szybki. Może wcześnie zagrywać uderzenia, zaburzając tyn twój rytm. Ma potencjał, aby być jednym z najlepszych graczy w przeciągu najbliższych kilku lat.”

Dino Prizmic będzie rywalem Thiema w ćwierćfinale austriackiego turnieju.

bonio 2023-05-11 12:05:43
TRANSMISJE