Holger: Nie zamierzam się poddawać

Holger: Nie zamierzam się poddawać

Duńczyk jest gotowy na walkę o tytuł Internazionali BNL d'Italia.


Holger Rune jest obecnie siódmą rakietą świata. Duńczyk zdradził, że jest mocno zmotywowany i chciałby zajść daleko na obiekcie Foro Italico:

„Jestem bardzo zmotywowany do rywalizacji w tym turnieju. Myślę, że to bardzo wyjątkowe miejsce, unikalne na skalę światową i pełne historii. Pamiętam doskonale jak oglądałem słynne finały z tej imprezy pomiędzy Rafą i Novakiem i myślałem, że chciałbym tam być i że nigdy nie poddam się na korcie tenisowym. Jest dla mnie jasne, że podstawą jest walka do końca. Chcę przekazać całemu środowisku, że jeśli chcą mnie pokonać, będą musieli cierpieć, bo ja nie zamierzam się poddawać.”

Ćwierćfinalista French Open 2022 ma nadzieję, że warunki w Rzymie będą odpowiadały jego stylowi gry:

„Po przegranej w Madrycie wziąłem kilka dni wolnego, aby zregenerować się fizycznie po długich meczach, które rozgrywam w tym tournee i aby zaczerpnąć świeżego powietrza psychicznie. Teraz widzę siebie w pełni przygotowanego do zrobienia czegoś wielkiego tutaj w Rzymie. Jestem bardzo świadomy, że w tak wyrównanym tourze jakim jest obecny, trudno jest wygrywać mecze i zawsze będę musiał być gotowy na cierpienie. Porażki takie jak ta, którą poniosłem w Madrycie są bolesne, ale pomagają mi ciągle się rozwijać. Warunki w tym turnieju są bardziej zbliżone do tych w Monte Carlo, więc mam nadzieję, że dobrze sobie poradzę.”

Alejandro Davidovich Fokina pokonał Holgera po dramatycznej walce w trzeciej rundzie Mutua Madrid Open.

bonio 2023-05-11 11:30:19
TRANSMISJE