Jannik: Postaram się dać z siebie wszystko

Jannik: Postaram się dać z siebie wszystko

Włoch chce dobrze wypaść przed własną publicznością.


Jannik Sinner pomimo młodego wieku może pochwalić się już świetnymi osiągnięciami. 21-latek cieszy się, że może być przykładem dla młodszych osób:

„Myślę, że dajesz przykład na podstawie tego, co zrobiłeś wcześniej. Ja wiele zawdzięczam mojej rodzinie i rodzicom, a także trochę decyzjom, które podjąłem, jak np. bardzo wczesne opuszczenie domu. Dużo zainwestowałem w swoją pasję, która na szczęście jest teraz moją pracą. Widząc dzieciaki szczęśliwe, kiedy podpisujesz piłkę, rozumiesz, kim dla nich jesteś. Dla mnie to jest najważniejszy aspekt. Potem musisz wyjść na kort i wygrywać mecze, ale to, co czuję teraz to fakt, że jestem przykładem, ponieważ jestem młody i mam własną osobowość.”

Wielokrotny ćwierćfinalista turniejów wielkoszlemowych został zapytany, czy czuje większą presję, kiedy gra u siebie w domu:

„Nie lubię robić porównań z innymi zawodnikami. We Włoszech dużo ważniejsze rzeczy zostały zrobione na długo przede mną, więc aby osiągnąć wielkie cele mam dużo pracy i długą drogę do przebycia. Niezależnie od tego, ostatecznie jestem tutaj, aby wygrać jak najwięcej spotkań. Jest presja, ale jest to presja pozytywna. Od ludzi, którzy mnie kochają i którzy mnie wspierają szczególnie w trudnych momentach na korcie.”

Włoch chce pozytywnie wykorzystać energię publiczności:

„Tłum jest kartą, którą możesz wykorzystać na swoją korzyść. Widziałem to na ATP Finals w Turynie, a zwłaszcza w Pucharze Davisa. Musimy wiedzieć jak dobrze wykorzystać tę kartę, ponieważ włoscy kibice są inni niż wszyscy. Na tym etapie grałem na wszystkich największych kortach na świecie i kiedy wchodzisz na kort centralny lub Pietrangeli doświadczasz wyjątkowego i nieopisanego uczucia. Czuję się gotowy, bo odpowiednio trenowałem i postaram się dać z siebie wszystko. Dam z siebie wszystko fizycznie i psychicznie. Zobaczymy, kto może mnie pokonać i kogo mogę pokonać ja.”

Według Sinnera Novak Djokovic i Carlos Alcaraz są faworytami do zdobycia trofeum w Rzymie:

„Cóż, treningi zawsze różnią się od gry. Zazwyczaj gram lepiej w meczach niż na treningach, ale Nole ma wyjątkowe doświadczenie. Nawet kiedy miał większe trudności w turniejach przed Rzymem, zawsze był na miejscu. Jestem przekonany, że będzie znów gotowy na Roland Garros, co jest głównym celem.”

Dobrze serwuje. Dobrze się porusza pomimo swojego wieku i ma dużo osobowości. Jeśli przejdzie przez pierwsze rundy, będzie faworytem razem z Alcarazem, ale był nim już przed turniejem. Jednak teraz również czuję, że każdego tygodnia i w turniejach, w których gram, mogę osiągnąć coś pozytywnego. Mam nadzieję, że potwierdzi się to również tutaj, na Foro Italico.”

Thanasi Kokkinakis będzie pierwszym rywalem 21-latka na obiekcie Foro Italico.

bonio 2023-05-12 11:36:57
TRANSMISJE