Holger marzy o tytule wielkoszlemowym

Holger marzy o tytule wielkoszlemowym

20-latek chciałby w tym sezonie podnieść wielkoszlemowe trofeum.


Holger Rune w trzeciej rundzie Internazionali BNL d’Italia rozprawił się z Fabio Fogninim 6/4, 6/2. Duńczykowi bardzo odpowiadają warunki panujące na Foro Italico:

„Czuję się dobrze tutaj w Rzymie. Mój poziom jest coraz lepszy. Poprawiam się z każdym meczem. W tej chwili robię wszystko, aby jak najlepiej przygotować na Roland Garros, a ATP Masters 1000 w Rzymie może mi w tym bardzo pomóc. Jest tam wspaniała energia. Dzisiaj atmosfera była szalona. Szczególnie pod koniec pierwszego seta, to część gry i to jest zabawa. Gra bez tłumu nie jest taka rozrywkowa. Fognini to też szalona postać. On przenosi tenis na inny poziom.”

W tenisowym świecie wiele mówi się, że Carlos Alcaraz, Jannik Sinner i Holger stworzą kiedyś kolejną „Wielką Trójkę”. Ćwierćfinalista French Open 2022 zabrał głos w tej sprawie:

„To jest ekscytujące, to na pewno. Będzie fajnie, jeśli staniemy się w przyszłości następną „Wielką Trójką”. Staram się skupiać na sobie. Nie potrzebuję innych, aby wydobywać z siebie to, co najlepsze. Mogę to robić sam, ale to wspaniałe widzieć Alcaraza, który już wygrał turniej wielkoszlemowy i jest numerem jeden na świecie, czy Sinnera pokonującego Alcaraza. Mamy bardzo wyrównane pojedynki, a oni są świetnymi zawodnikami.”

20-latek chciałby w tym sezonie triumfować w zmaganiach wielkoszlemowych:

„Moim celem na ten rok jest impreza wielkoszlemowa. Wygrałem już ATP Masters 1000 w Paryżu. Czuję, że następnym krokiem jest tytuł wielkoszlemowy. Wiem, że to nie jest łatwe i może się zdarzyć lub nie, ale dążę do tego na 100%. Czuję się dobrze fizycznie i psychicznie, więc mam nadzieję, że to nadejdzie w tym roku.”

Alexei Popyrin będzie kolejnym rywalem Holgera w stolicy Włoch.

 

bonio 2023-05-15 15:59:38
TRANSMISJE