Andrey: Davidovich jest świetnym zawodnikiem

Andrey: Davidovich jest świetnym zawodnikiem

Alejandro przegrał z Rublevem w trzeciej rundzie w Rzymie 6/7 (8), 3/6.


Andrey Rublev bój o czwartą rundę Internazionali BNL d’Italia wygrał z Alejandro Davidovichem Fokiną bez straty seta. Rosjanin pochwalił później grę Hiszpana:

„Ogólnie rzecz biorąc, Davidovich jest świetnym zawodnikiem Nie ma znaczenia, kto jest przeciwko niemu, bo jeśli jest dobry i czuje piłkę tak jak zwykle, to jest bardzo trudnym przeciwnikiem. Zawsze łączy świetne uderzenia i niesamowicie się porusza. Kiedy tak dobrze się poruszasz i tak mocno uderzasz piłkę, to normalne, że jesteś bardzo trudnym przeciwnikiem. Oprócz tego, że masz tak dobry forehand czy backhand. Ja nie mam tej mobilności. Chciałbym ją mieć, więc musiałem walczyć o każdą piłkę. To właśnie zrobiłem dzisiaj.”

Wielokrotny ćwierćfinalista turniejów wielkoszlemowych został zapytany jak radzi sobie ze stresem w dniu meczowym:

„Oczywiście są pewnie narzędzia, ale to napięcie jest czymś, co zawsze będziesz miał w głowie. Wyobraź sobie, że grasz z zawodnikiem o 20:00 wieczorem, cały dzień myślisz o tym meczu, o tym czasie. Cały dzień o tym myślisz. Możesz iść ze znajomymi lub z drużyną na trening, ale przez cały czas będziesz miał w głowie fakt, że ten mecz się zbliża, a im bliżej, tym większe napięcie będziesz miał w ciele. To coś, z czym nie da się negocjować.”

W sieci pojawił się filmik, na którym widać jak fanka Andreya płacze, po tym jak otrzymała od niego uścisk:

„Myślę, że dała mi uścisk i natychmiast zaczęła płakać, albo dobrze, myślę, że najpierw zaczęła płakać, a potem poprosiła o mój autograf. Prawda jest taka, że nie ma żadnego możliwego wytłumaczenia, aby mówić o całej miłości, jaką darzą mnie fani. Kiedy ich widzę, szybko idę ich przytulić.”

Yannick Hanfmann będzie kolejnym rywalem Andreya na obiekcie Foro Italico.

bonio 2023-05-16 14:13:13
TRANSMISJE