Nole nie podobała się postawa Camerona

Nole nie podobała się postawa Camerona

Norrie przypadkowo posłał piłkę prosto w lidera rankingu ATP.


Novak Djokovic we wtorek po raz kolejny awansował w Internazionali BNL d’Italia do ćwierćfinału. Dwudziestodwukrotny mistrz turniejów wielkoszlemowych lubi zmagania na obiekcie Foro Italico:

„Jestem zadowolony z moich historycznych wyników w Rzymie. To jeden z moich najlepszych turniejów i jeden z najbardziej konsekwentnych na wszystkich nawierzchniach. Wygrałem ten turniej kilka razy i rozegrałem wiele finałów, półfinałów. Przez siedemnaście lat docierałem do ćwierćfinału, co jest niewiarygodne. Historycznie jest to turniej, którego nigdy nie opuściłem, ponieważ uwielbiam tu grać. Uwielbiam być w Rzymie. Mam tu wielu fanów i czuję dobrą energię.

Myślę, że jest to właściwy czas na turniej, w którym mogę się rozwijać i podnosić poziom i jakość mojego tenisa, dzięki czemu mogę osiągnąć najlepszą formę i odpowiedni rytm przed Roland Garros.”

Przed 35-latkiem pochodzącym z Belgradu konfrontacja z Holgerem Rune:

„Trenowaliśmy kilka razy, ale graliśmy tylko raz. Przegrałem z nim w finale w Paryżu po bardzo wyrównanym pojedynku. Chociaż jest bardzo młody, to dobrze znam jego grę. Jest w tourze od ostatnich kilku lat, gra świetny tenis, zwłaszcza w przeciągu ostatnich sześciu do ośmiu miesięcy. Naprawdę stał się czołowym zawodnikiem i zasłużył na to. Gra wysokiej jakości tenis, jest jednym z najciężej pracujących zawodników i dobrym chłopakiem.

Dobrze się dogadujemy, chociaż na korcie chcemy wygrywać. Przypomina mi trochę mnie w sposobie gry. Ma dobrą kondycję, wspaniałą obronę, ale także świetny kontratak. Potrafi zranić zarówno forehandem, jak i backhandem. Ma bardzo solidny serwis, agresywne returny i jest wszechstronnym graczem na wszystkich nawierzchniach. Szczególnie na ziemi czuje się bardzo komfortowo. Grał w finale w Monako i był bardzo blisko zdobycia tytułu.

Jest w bardzo dobrej formie i nie mogę się doczekać tego wyzwania. Myślę, że to będzie bardzo fizyczny mecz.”

W trakcie pojedynku 1/8 finału Cameron Norrie posłał piłkę prosto w Serba. Postawa Brytyjczyka nie przypadła do gustu Djokowi:

„Widziałem powtórkę momentu, w którym mnie uderzył. Tak, może można powiedzieć, że nie uderzył mnie celowo. Nie wiem, czy mnie widział. Zawsze można dobrze zobaczyć, gdzie zawodnik znajduje się na korcie. Piłka była bardzo wolna i była bardzo blisko siatki. Odwróciłem się, bo punkt był dla mnie skończony.

Może nie tyle z tego powodu, ale była to kombinacja różnych rzeczy. Od początku robił wszystko, co było dozwolone. Pozwolono mu na przerwę medyczną, pozwolono mu uderzyć zawodnika, pozwolono mu mówić „come on” w twarz po prawie każdym punkcie od pierwszego gema. Wszystkie rzeczy, które zrobił są dozwolone, ale nie są poprawne. Tak nie powinieneś się zachowywać. To miły chłopak, nie wiem czemu tak się zachowuje na korcie.

Przez te wszystkie lata naprawdę dobrze dogadywałem się z Cameronem. Trenujemy ze sobą, ale jest jak jest. On wniósł ogień, a ja odpowiedziałem. Nie pozwolę, aby ktoś zachowywał się w ten sposób, a ja tylko będę tylko chylił głowę. Zamierzam na to odpowiedzieć. To, co dzieje się na korcie, zostawiamy tam i idziemy dalej.”

Nole w przeszłości był sześciokrotnie niepokonany w stolicy Włoch.

bonio 2023-05-17 10:04:46
TRANSMISJE