Rzym: Iga nadal niezatrzymana

Rzym: Iga nadal niezatrzymana

Nasza reprezentantka weszła do ćwierćfinału Internazionali BNL d'Italia.


Konfrontacja 1/8 finału Internazionali BNL d’Italia (WTA 1000) pomiędzy Igą Świątek [1] i Donną Vekic [21] była przekładana ze względu na opady deszczu. Ostatecznie tenisistki wyszły na kort centralny we wtorek.

26-latka starała się zagrozić w tym pojedynku trzykrotnej mistrzyni turniejów wielkoszlemowych. Chorwatka mogła polegać na swoim mocnym podaniu i momentami imponowała kończącymi uderzeniami. Mimo wszystko decydujące punkty należały do liderki rankingu WTA.

Polka sięgała wtedy po swoje najlepsze zagrania i w doskonałym stylu rozprawiła się z dobrze dysponowaną Donną w dwóch partiach 6/3, 6/4. Vekic nie udało się zrewanżować 21-latce pochodzącej z Raszyna za 3 poprzednie porażki. Za ten występ Chorwatka otrzyma 39 130 € i 120 punktów.

Natomiast przed Igą starcie z Eleną Rybakiną [7]. Polka i reprezentantka Kazachstanu zagrają przeciwko sobie po raz czwarty. W zwycięskich bojach na tę chwilę prowadzi 23-latka 2-1. Tego dnia dalej awansowały jeszcze: Paula Badosa, Anhelina Kalinina [30] i Veronika Kudermetova [11].

Hiszpanka była górą nad Karoliną Muchovą, Rosjanka nad Qinwen Zheng [22], a Ukrainka nad Beatriz Haddad Maią [12]. Przed Badosą mecz o wejście do 1/2 z Jeleną Ostapenko [20], a Kudermetova zmierzy się z Kalininą.

bonio 2023-05-17 09:38:04
TRANSMISJE