Daniil: Czuję się naprawdę dobrze

Daniil: Czuję się naprawdę dobrze

Medvedev wszedł do półfinału na obiekcie Foro Italico.


Daniil Medvedev w czwartek awansował do 1/2 Internazionali BNL d’Italia (ATP Masters 1000). Rosjanin zaczął łapać coraz lepszą formę na nawierzchni ziemnej, za którą nie przepada:

„Prawdopodobnie nie czułem się tak przed tym turniejem. Chociaż pamiętam, że przed turniejem czułem się bardzo dobrze na treningach. To skomplikowane, zawsze możesz przegrać w pierwszej rundzie ze świetnym przeciwnikiem i zastanawiać się, dlaczego tak myślałeś, więc lepiej milczeć i nic nie mówić. Cieszę się, że udało mi się przenieść te uczucia na mecze, które są zupełnie inną historią. Być może w tym roku trening na kortach ziemnych przyniósł efekty. Mimo że przed Monte Carlo nie miałem zbyt wiele czasu. Po Madrycie miałem kilka bardzo dobrych dni. Madryt i Rzym trwają dwa tygodnie, więc masz więcej czasu między turniejami, co dało mi więcej czasu na trening. Cieszę się, że udało mi się zagrać dobrze i czuć się dobrze, co wcześniej mi się nie zdarzało. Mam nadzieję, że tak będzie do końca tournee na mączce.”

W ćwierćfinale rzymskiego turnieju Danya rozprawił sie z Yannickiem Hanfmannem:

„Udało mi się zagrać naprawdę dobrze. Kiedy serwował i zagrywał z woleja, miałem kilka naprawdę dobrych uderzeń mijających, co sprawiło, że nie chciał obstawać przy tej samej taktyce. Wykonał też kilka imponujących drop shotów w stylu Alcaraza, których nie sposób było przewidzieć. Prawdopodobnie wygrał około 75% z nich, ale te 25%, które ja wygrałem, były w ważnych momentach. W każdym gemie wydawało się, że mamy równowagę, przewagę, równowagę. Byłem po prostu lepszy w tych punktach i myślę, że o to właśnie chodzi na ziemi. Trzeba za każdym razem wprowadzać piłkę do gry, bo na mączce to jest najważniejsze.”

Były lider rankingu ATP był smutny po wiadomości o wycofaniu się Rafy Nadala z French Open:

„Myślę, że to zła wiadomość. Nigdy nie chcemy, aby ktoś doznał kontuzji i wycofał się z turnieju, zwłaszcza ktoś taki jak Rafa. Jednocześnie, jeśli mamy mówić o faworytach, to zmienia postać rzeczy. Gdyby na przykład ogłosił, że zagra, mimo że nie jest w 100% sprawny, prawdopodobnie byłby faworytem, ponieważ za każdym razem, kiedy grał w Paryżu, wygrywał w 95%. To smutna wiadomość. Cieszę się, że spróbuje wrócić. Słyszałem, że nie wie, kiedy wróci do treningów, ale chce wrócić w przyszłym roku. Myślę, że wszyscy chcemy zobaczyć go z powrotem na korcie tenisowym, to jest najważniejsze. Mam nadzieję, że zobaczymy go jeszcze przez kilka lat, zanim zdecyduje się przestać grać.”

Mistrz US Open 2021 nie stawia siebie w roli faworyta do zdobycia tytułu w stolicy Włoch:

„Nie sądzę. Jeśli chodzi o Rune i Ruuda, to nie chcę używać określenia „specjaliści”, ale oni uwielbiają grać na kortach ziemnym. Stefanos również stał się jednym z trzech lub czterech najlepszych graczy na kortach ziemnych w ostatnich latach. Nie stawiam siebie w roli faworyta, ale grałem tutaj naprawdę dobrze. Czuję się naprawdę dobrze. Jeśli uda mi się zagrać na tym poziomie w półfinale, jestem pewien, że bardzo utrudnię zadanie mojemu przeciwnikowi. Tego właśnie chcę. Mam nadzieję, że pójdę jeszcze dalej i wygram kolejne dwa mecze.”

Na drodze Medvedeva stanie teraz Stefanos Tsitsipas.

bonio 2023-05-19 11:48:02
TRANSMISJE