Rzym: Zwycięstwo Medvedeva

Rzym: Zwycięstwo Medvedeva

27-latek pochodzący z Moskwy zdobył pierwszy tytuł na mączce.


Przed startem Internazionali BNL d’Italia (ATP Masters 1000) chyba nikt nie spodziewał się, że Daniil Medvedev będzie tak dobrze prezentował się na obiekcie Foro Italico. Rosjanin nigdy nie ukrywał, że nie przepada za rywalizacją na nawierzchni ziemnej.

Po drodze do ostatniej fazy tego wydarzenia słabsi od Daniila [3] byli: Emil Ruusuvuori, Bernabe Zapata Miralles [31], Alexander Zverev [19], Yannick Hanfmann [Q] i Stefanos Tsitsipas [5]. W niedzielę mistrz US Open 2021 spotkał się na korcie centralnym z rozpędzonym Holgerem Rune [2].

20-latek rozprawił się w stolicy Włoch z Arthurem Filsem [Q], Fabio Fogninim [WC], Alexeiem Popyrinem [Q], Novakiem Djokovicem [1] i Casprem Ruudem [4]. Ćwierćfinalista French Open 2022 miał w finale swoje szanse na przedłużenie losów tego boju.

Kluczowe momenty padły mimo wszystko łupem Daniila. Medvedev zdobył o 9 punktów więcej i pokonał Holgera w dwóch partiach 7/5, 7/5. Dla Rosjanina to piąty tytuł zdobyty w tym sezonie i dwudziesty w karierze. Dzięki zdobytym tu punktom w poniedziałek 27-latek powrócił w rankingu ATP na drugą lokatę.

bonio 2023-05-22 10:24:34
TRANSMISJE