Holger: Novak jest niesamowitym zawodnikiem

Holger: Novak jest niesamowitym zawodnikiem

Duńczyk stoczył z liderem rankingu ATP bardzo wyrównaną walkę.


Holger Rune w niedzielę spotkał się na korcie w Turynie z Novakiem Djokovicem. Trzykrotny ćwierćfinalista turniejów wielkoszlemowych nie przejął się wagą pojedynku i podjął z 36-lakiem intensywną walkę. Później Duńczyk opowiedział o tej konfrontacji:

„To był dobry mecz. Obaj zaczęliśmy dobrze od naszych serwisów. Udało mi się go wcześnie przełamać, ale on to odrobił. Pierwszy set był dość wyrównany. Wydaję mi się, że miałem szansę objąć prowadzenie 3/0 w drugim secie, ale nie udało mi się. Udało mu się powrócić. To był zacięty set. Udało mi się wygrać drugiego i uczynić mecz ekscytującym. To był kolejna wielka bitwa z Novakiem. Rozegraliśmy kilka wspaniałych meczów. Niestety dzisiaj nie udało mi się osiągnąć zwycięstwa, ale jest jak jest. Muszę iść naprzód. Wziąć to, z czego jestem zadowolony i usunąć to, z czego nie jestem zadowolony. Musze potrenować jutro i spróbować się poprawić. Myślę, że to był wyższy poziom niż w Paryżu. Jestem z tego dumny. Wynik jest dość podobny. Novak jest niesamowitym zawodnikiem.”

Funkcję trenera Holgera pełni obecnie Boris Becker. 20-latek jest zadowolony z tej współpracy:

„Nasze relacje są bardzo dobre. Robił to wiele razy, to pomaga. Może przekazać mi swoje doświadczenie, jak kontrolować sytuację na korcie i poza nim. Mój zespół bardzo mnie wspierał. To były małe kluczowe rzeczy, które pozwoliły mi skupić się na moim podaniu. Mój pierwszy serwis jest bardzo ważny, tak jak u Novaka. Jeśli nie trafisz pierwszym podaniem, to jesteś pod presją, bo on bardzo dobrze returnuje. To były te małe rzeczy, które przypominały mi o mojej tożsamości gry, aby grać na moich warunkach. Chociaż jest to trudne przeciwko Novakowi, ponieważ stara się grać po swojemu. To było jak bitwa o to, na jakich warunkach grać i on ją wygrał.”

Przed Rune starcia w fazie grupowej Nitto ATP Finals z Jannikiem Sinnerem i Stefanosem Tsitsipasem.

bonio 2023-11-13 10:46:46
TRANSMISJE
28.11, 18:00 Polsat Sport Fight Next Gen ATP Finals
28.11, 18:00 Polsat Sport News Next Gen ATP Finals
29.11, 06:00 Polsat Sport Extra Next Gen ATP Finals
29.11, 09:00 Canal+ Family WTA
29.11, 13:00 Polsat Sport Next Gen ATP Finals
29.11, 18:00 Polsat Sport Fight Next Gen ATP Finals