Jannik: Tłum był niesamowity

Jannik: Tłum był niesamowity

22-latek w niedzielę rozegrał pierwsze spotkanie w Nitto ATP Finals 2023.


Jannik Sinner w pierwszym meczu fazy grupowej Nitto ATP Finals rozprawił się w dwóch partiach ze Stefanosem Tsitsipasem. Półfinaliście Wimbledonu 2023 bardzo dobrze grało się w Turynie przed własną publicznością:

„Wiedziałem, czego się spodziewać, ponieważ to samo wydarzyło się dwa lata temu, kiedy tu przyjechałem, ale czułem, że dzisiaj było inaczej. Zmieniło się także moje doświadczenie i to, jakim jestem graczem w porównaniu do tego sprzed dwóch lat. Mentalność jest inna. Tłum był niesamowity. Kibicowali mi nie tylko, gdy zdobywałem punkt, ale także kiedy go straciłem. Dzisiaj miałem świetną równowagę na korcie, co było najważniejsze. To świetny początek turnieju. Oczywiście czułem trochę presji, ale dobrze ją kontrolowałem. Czułem się jak na stadionie piłkarskim. Również dlatego, że dach jest zamknięty, jest głośniej. Oznacza to, że ludziom naprawdę na mnie zależy. Atmosfera turnieju tutaj w Turynie jest inna. Dobrze jest być częścią tego wszystkiego.”

Doping od strony kibiców bardzo pomógł Włochowi:

„Miło to widzieć. Oznacza to, że nie tylko ludziom zależy na mnie, ale także na tenisie w ogóle. Czuję, że rozwija się on coraz szybciej. Wcześniej we Włoszech było dużo jednego sportu, teraz historia tenisa trochę się rozrasta. Miło jest być tego częścią. Ogólnie rzecz biorąc, czuję, że sezon, który miałem, pozwala mi przyjechać tutaj z dobrą mentalnością. Mieliśmy tutaj tydzień treningów, co było ważne, aby dostosować się do warunków. Wszystko to pomaga mi w meczach takich, jak ten dzisiejszy.”

Przed Jannikiem starcie z Novakiem Djokovicem i Holgerem Rune.

bonio 2023-11-13 16:01:54
TRANSMISJE