Pogromczynie Polek najlepsze w BJKC

Pogromczynie Polek najlepsze w BJKC

Kanadyjki po raz pierwszy w historii zdobyły tytuł Billie Jean King Cup.


Kanadyjki w fazie grupowej Billie Jean King Cup zmierzyły się w Sewilli z zawodniczkami reprezentującymi Polskę i Hiszpanię. Dziewczyny z Kanady wygrały wtedy wszystkie spotkania i zasłużenie awansowały do półfinału.

Kanada weszła w tym prestiżowym wydarzeniu do 1/2 po raz drugi w historii. Tam czekały na nich wyjątkowo trudne przeciwniczki, ponieważ po drugiej stronie siatki znalazły się obywatelki Czech. Barbora Krejcikova rozprawiła się z Mariną Stakusic w dwóch odsłonach 6/2, 6/1.

Dwie kolejne konfrontacje padły jednak łupem zawodniczek pochodzących z Ameryki Północnej. Najpierw Leylah Fernandez zatrzymała Marketę Vondrousovą 6/2, 2/6, 6/3. Później Leylah w parze z Gabrielą Dabrowski wygrały z Barborą Krejcikovą i Kateriną Siniakovą 7/5, 7/6 (3).

W ostatnim boju rywalkami Kanadyjek były w niedzielę na hiszpańskim korcie Włoszki. 18-letnia Marina była górą nad Martiną Trevisan. Później za ciosem poszła finalistka US Open 2021. 21-latka była lepsza od Jasmine Paolini. Pojedynek deblowy odwołano, ponieważ do triumfu wystarczyły Kanadyjkom dwa singlowe zwycięstwa.

Dla Kanady to pierwszy tytuł Billie Jean King Cup.

bonio 2023-11-13 10:18:17
TRANSMISJE