Andrey: Daniil jest jednym z najlepszych graczy

Andrey: Daniil jest jednym z najlepszych graczy

Rosjanin uległ w poniedziałek w Turynie swojemu przyjacielowi.


Andrey Rublev w pierwszym meczu fazy grupowej Nitto ATP Finals przegrał z Daniilem Medvedevem 4/6, 2/6. 26-latek pochodzący z Moskwy opisał później swoje wrażenia z tego pojedynku:

„Oczywiście żałuję kilku szans, których nie wykorzystałem. Miałem wrażenie, że za każdym razem, kiedy dochodziło do wymiany, grałem naprawdę dobrze i miałem swoje szanse. Nie byłem w stanie wykorzystać mojego podania we właściwy sposób, aby otworzyć kort. Kiedy były ważne momenty, on obronił wszystkie break-pointy, z którymi miał do czynienia, dzięki świetnemu podaniu. Potem miałem kilka szans. Był wolej pod siatką, którego nie wykorzystałem. Pamiętam jedną szansę przy 5/4, miałem 0:30. Miałem do zagrania bardzo łatwy, długi forehand, ale nie trafiłem czysto. Wymiana trwała, a on grał bardzo dobrze. Przy podaniu, które przegrałem w pierwszym secie, spudłowałem dwie bardzo łatwe piłki. Jedną był backhand ze środka kortu, a drugą piłka na przełamanie. Takie rzeczy ostatecznie robią różnicę.

Powiedziałbym, że im więcej razy z nim gram, tym lepiej się czuję, ponieważ zaczynam przyzwyczajać się do rzeczy, które robi. Coraz mniej wariuję w porównaniu do naszych pierwszych meczów. Im częściej z nim gram, tym bardziej normalne wydaje mi się, że zawsze dostaję od niego dodatkową piłkę. Ale w sumie… dzisiaj było mu zbyt łatwo.”

Wielokrotny ćwierćfinalista turniejów wielkoszlemowych został zapytany, czy trudniej mu się gra przeciwko Daniilowi, ponieważ prywatnie są dla siebie jak bracia:

„Nie, nie. Nie ma to nic wspólnego z naszymi relacjami poza kortem. Po pierwsze, Daniil jest jednym z najlepszych graczy na świecie i do tej pory rozgrywa swój najlepszy sezon. Praktycznie każdy gracz z nim przegrywa. Chyba że jest się w TOP 5. Bardzo trudno jest go pokonać. Ogólnie uważam, że zawsze gramy bardzo zacięte mecze. Nawet jeśli wynik jest inny w każdym meczu, czuję, że z każdym meczem czuję się coraz bardziej komfortowo z końca kortu. Najważniejszą rzeczą jest aspekt mentalny w ważnych momentach. Pozostawanie skupionym, wykorzystywanie szans, kiedy mam te długie forehandy, woleje. Muszę być bardziej skoncentrowany, aby domykać punkty, kiedy posyła mi dodatkową piłkę.”

Przed Andreyem konfrontacje z Carlosem Alcarazem i Alexandrem Zverevem.

bonio 2023-11-14 09:51:29
TRANSMISJE
28.11, 18:00 Polsat Sport Fight Next Gen ATP Finals
28.11, 18:00 Polsat Sport News Next Gen ATP Finals
29.11, 06:00 Polsat Sport Extra Next Gen ATP Finals
29.11, 09:00 Canal+ Family WTA
29.11, 13:00 Polsat Sport Next Gen ATP Finals
29.11, 18:00 Polsat Sport Fight Next Gen ATP Finals