Carlitos: Fizycznie czuję się dobrze

Carlitos: Fizycznie czuję się dobrze

Były lider rankingu ATP przegrał pierwsze starcie w Nitto ATP Finals 2023.


Carlos Alcaraz w poniedziałek przegrał w Turynie w trzech setach z Alexandrem Zverevem. Dwukrotny zwycięzca turniejów wielkoszlemowych uważa, że brakowało mu konsekwencji:

„To był bardzo trudny, wyrównany mecz. Nie potrafiłem wykorzystać szans, które miałem. On ma jeden z najlepszych serwisów w tourze. Miałem kilka break-pointów, których nie wykorzystałem i to był klucz do tego meczu. Brakowało mi konsekwencji. Pod koniec drugiego i trzeciego straciłem za pierwszym razem kilka punktów. Patrzę na Djokovica, on nigdy nie oddaje pierwszego punktu. To właśnie muszę poprawić.”

20-latek został zapytany przez dziennikarza, czy być może brakuje mu treningów:

„Nie sądzę. Jestem jednym z zawodników, którzy rozegrali najwięcej meczów w tym roku. Fizycznie czuję się dobrze. To prawda, że w ostatniej części sezonu nie rozegrałem wielu spotkań, ale uważam, że niektóre mecze poszły mi dobrze. Niezależnie od tego, czy przegrałem, czy nie. Nie sądzę, abym potrzebował więcej meczów.”

Carlitos nie rozumie, dlaczego podczas Nitto ATP Finals muszą rozgrywać starcia na tak szybkim korcie:

„Bez wątpienia jest to najszybszy kort w tym roku. Nie rozumiem, dlaczego postawili tutaj pod koniec roku tak szybki kort, ponieważ przyjechaliśmy tu po tak wielu turniejach na kortach twardych, które były bardzo, bardzo wolne. Przyjechaliśmy tutaj i zastaliśmy to. Nie wiem dlaczego. Nie zamierzam mówić, czy turniej powinien odbywać się na świeżym powietrzu, czy nie. Po prostu nie rozumiem, dlaczego wprowadzili w tym turnieju tak dużą prędkość, skoro przez cały rok ani razu nie graliśmy na takiej nawierzchni.”

Przed Hiszpanem konfrontacje z Andreyem Rublevem i Daniilem Medvedevem:

„Obaj są bardzo dobrzy i prezentują bardzo wysoki poziom. Medvedev ma swój styl, nie przegapi żadnej piłki, a z linii końcowej jest jak ściana. Myślę, że w ostatnich turniejach, w których grał był bardziej agresywny. Tak jak na US Open, kiedy grał przeciwko mnie. Był bardziej ofensywny niż się spodziewałem. Rublev to przede wszystkim siła. Jego forehand jest jednym z najlepszych na świecie. Uderza bardzo mocno przez trzy lub cztery godziny. Jest niewiarygodny. Muszę być bardzo skoncentrowany, jeśli chcę mieć z nim jakiekolwiek szanse.”

Alcaraz zdobył w tym sezonie 6 tytułów.

bonio 2023-11-14 10:06:45
TRANSMISJE
28.11, 18:00 Polsat Sport Fight Next Gen ATP Finals
28.11, 18:00 Polsat Sport News Next Gen ATP Finals
29.11, 06:00 Polsat Sport Extra Next Gen ATP Finals
29.11, 09:00 Canal+ Family WTA
29.11, 13:00 Polsat Sport Next Gen ATP Finals
29.11, 18:00 Polsat Sport Fight Next Gen ATP Finals