Danya: Byłem smutny, że go pokonałem

Danya: Byłem smutny, że go pokonałem

Medvedev rozprawił się w poniedziałek ze swoim przyjacielem.


W pierwszym pojedynku w Nitto ATP Finals Daniil Medvedev pokonał Andreya Rubleva w dwóch partiach 6/4, 6/2. Mistrz US Open 2021 na konferencji prasowej zdradził, że było mu smutno, że był lepszy od swojego przyjaciela:

„Mecz z Andreyem był trudny. Zwłaszcza pierwszy set, ale jestem bardzo szczęśliwy, ponieważ udało mi się znacznie zmniejszyć liczbę błędów i świetnie serwowałem, kiedy broniłem break-pointów. Dla mnie nie ma przyjaciół ani wrogów na korcie, ale kiedy ostatni punkt się skończył, byłem trochę smutny, że go pokonałem. W dniach po meczu ten, który wygrał, zwykle unika rozmowy z drugim, ale cóż, postaram się wkrótce z nim porozmawiać i życzyć mu powodzenia w następnych pojedynkach.

Granie tak dużo to dobry znak. Oznacza to, że docierałem do finałów w wielu wydarzeniach, ale są tu inni zawodnicy, którzy rozegrali więcej meczów niż ja. Zawsze trzeba szukać równowagi pomiędzy odpoczynkiem, siłownią, treningiem i kolejnym turniejem. Kalendarz tenisowy jest bardzo skomplikowany, ale mój zespół bardzo mi pomógł w opracowaniu dobrego planu i dotarciu do Turynu w najlepszej formie.”

Były lider światowej klasyfikacji zabrał również głos w sprawie przegranej Carlosa Alcaraza:

„Dwa lub trzy miesiące temu byłbym bardzo zaskoczony, gdyby Sascha pokonał Carlosa, ale tenis jest bardzo, bardzo skomplikowanym sportem. W tej chwili z jakiegoś powodu mam wrażenie, że Alcaraz gra wolniej niż wcześniej. Nie ma takiej pewności siebie jak w pozostałej części sezonu. To może się przydarzyć każdemu. Przydarzało się nawet Novakowi, kiedy był młodszy. Przechodził przez podobne momenty. To bardzo zaskakujące, że w drugim secie uderzenia Saschy były szybsze niż jego. Pytanie brzmi, kiedy wróci do swojej najlepszej formy.”

Przed 27-latkiem pochodzącym z Moskwy konfrontacje z Hiszpanem i Alexandrem Zverevem.

bonio 2023-11-14 09:34:26
TRANSMISJE
28.11, 18:00 Polsat Sport Fight Next Gen ATP Finals
28.11, 18:00 Polsat Sport News Next Gen ATP Finals
29.11, 06:00 Polsat Sport Extra Next Gen ATP Finals
29.11, 09:00 Canal+ Family WTA
29.11, 13:00 Polsat Sport Next Gen ATP Finals
29.11, 18:00 Polsat Sport Fight Next Gen ATP Finals