Turyn: Charlie zatrzymany przez Saschę

Turyn: Charlie zatrzymany przez Saschę

Finalista US Open 2020 zapisuje na swoim koncie pierwszy punkt.


W poniedziałek jako pierwsi na kort w Turynie wyszli Carlos Alcaraz [2] i Alexander Zverev [7]. Dwukrotny triumfator turniejów wielkoszlemowych na początku pojedynku miał problemy z przystosowaniem się do szybkich warunków panujących na włoskim korcie.

26-latek pochodzący z Hamburga sprawnie odskoczył na 3/1. Były lider światowej klasyfikacji wraz z biegiem konfrontacji prezentował coraz lepszy tenis. Charlie odzyskał straty i do rozstrzygnięcia tej partii potrzebny był tie-break. Po ponad godzinie na prowadzenie 1:0 w setach wyszedł 20-latek.

Niemiec rosyjskiego pochodzenia podkręcił tempo. Zverev zagrywał bezpośrednio wiele uderzeń. Co więcej, popełnił tylko jeden niewymuszony błąd. Finalista US Open 2020 zasłużenie doprowadził w odsłonach do remisu. Alcaraz w decydującej partii stracił własnego gema.

Ta przewaga wystarczyła Saschy, żeby wygrać tę batalię 6/7 (3), 6/3, 6/4. Teraz panowie o kolejny punkty w Nitto ATP Finals będą walczyli w środę. W tej grupie znajdują się jeszcze Daniil Medvedev [3] i Andrey Rublev [5].

 

bonio 2023-11-14 09:02:06
TRANSMISJE
28.11, 18:00 Polsat Sport Fight Next Gen ATP Finals
28.11, 18:00 Polsat Sport News Next Gen ATP Finals
29.11, 06:00 Polsat Sport Extra Next Gen ATP Finals
29.11, 09:00 Canal+ Family WTA
29.11, 13:00 Polsat Sport Next Gen ATP Finals
29.11, 18:00 Polsat Sport Fight Next Gen ATP Finals