Andrey: Carlos grał na wysokim poziomie

Andrey: Carlos grał na wysokim poziomie

Rublev przegrał z byłym liderem rankingu ATP w dwóch setach 5/7, 2/6.


Andrey Rublev przegrał w fazie grupowej Nitto ATP Finals dwa spotkania, 26-latek urodzony w Moskwie najpierw uległ Daniilowi Medvedevowi, a później Carlosowi Alcarazowi. Rosjanin nie jest zadowolony z takiego przebiegu spraw:

„Nie jest łatwo zaakceptować te porażki, ponieważ naprawdę chciałem dobrze zakończyć sezon. Czasami, kiedy coś się nie udaje, rozczarowanie jest nieuniknione, a dziś nie wiedziałem, jak sobie z tym poradzić. Nie ma znaczenia, z kim się mierzę, nigdy nie chcę przegrywać, zwłaszcza biorąc pod uwagę, że sezon się skończył, a ja nie byłem w stanie pokazać w tym turnieju tego, co najlepsze.”

26-latek pochodzący z Moskwy nie ma już szans na awans do półfinału, ale przed nim jeszcze ostatnia konfrontacja z Alexandrem Zverevem:

„Szczerze mówiąc, nic nie oczekuję od tego meczu. Chciałbym spisać się lepiej niż w tych dwóch meczach i to wszystko. Spróbuję zakończyć sezon w najlepszy możliwy sposób.”

Andreyowi dobrze szło w pierwszej partii przeciwko Hiszpanowi, dopóki sędzia liniowy nie popełnił błędu w końcówce odsłony. Wtedy wielokrotny ćwierćfinalista rozgrywek wielkoszlemowych stracił nad sobą panowanie:

„To była zła decyzja z jego strony, ale to część sportu, takie rzeczy zdarzają się cały czas. Od tego momentu Carlos grał na wysokim poziomie, więc to wszystko. To bardzo rozczarowujące, że nie byłem w stanie lepiej poradzić sobie z frustracją.”

Zverev i Rublev zagrają przeciwko sobie po raz dziewiąty. W zwycięskich starciach prowadzi Niemiec 5-3.

bonio 2023-11-16 10:44:40
TRANSMISJE
28.11, 18:00 Polsat Sport Fight Next Gen ATP Finals
28.11, 18:00 Polsat Sport News Next Gen ATP Finals
29.11, 06:00 Polsat Sport Extra Next Gen ATP Finals
29.11, 09:00 Canal+ Family WTA
29.11, 13:00 Polsat Sport Next Gen ATP Finals
29.11, 18:00 Polsat Sport Fight Next Gen ATP Finals