Carlitos: Byłem agresywniejszy niż Andrey

Carlitos: Byłem agresywniejszy niż Andrey

Hiszpan rozprawił się w środę z Rosjaninem w dwóch partiach 7/5, 6/2.


Carlos Alcaraz w drugim meczu fazy grupowej Nitto ATP Finals rozprawił się z Andreyem Rublevem. Dwukrotny triumfator turniejów wielkoszlemowych na konferencji prasowej opisał swoje wrażenia po tym pojedynku:

„Najtrudniejszą rzeczą na tym korcie jest jego szybkość. Cały rok gramy na bardzo wolnych kortach, a tutaj są one bardzo szybkie. Trudno jest się do tego przystosować, ale jednocześnie podoba mi się to, ponieważ lubię grać agresywnie i podchodzić do siatki. Wczoraj miałem dobrze wypadłem na treningu. Próbowałem rzeczy na dziś. Zdałem sobie sprawę, że aby odnieść tutaj sukces, muszę uderzać lepiej niż mój przeciwnik. To jest klucz, aby mieć w tym turnieju swoje szanse. To właśnie zrobiłem dzisiaj.”

Były lider światowej klasyfikacji był zadowolony ze swojego poziomu:

„Jestem bardzo szczęśliwy. Pokazałem dzisiaj swoją grę. Wszedłem w ten mecz z większą pewnością siebie niż w poprzednim. Pokonanie Andreya to coś, co dodaje ci dużo pewności siebie. To zwycięstwo jest jeszcze bardziej wyjątkowe po porażce w pierwszym meczu. W ostatnich kilku turniejach walczyłem o pokazanie swojego poziomu, więc ten mecz bardzo mi pomoże w następnym. Jestem bardzo szczęśliwy, że pokazałem ten poziom. Odkryłem, że wciąż mam swój mój poziom, wciąż mam w tym turnieju swoje szanse. Powiedziałbym, że dzisiaj byłem agresywniejszy niż on. To bardzo trudne, ponieważ wszyscy wiedzą, jak on uderza forehandem i jaką ma moc. Wczoraj trenowałem bardzo, bardzo dobrze. Skupiłem się na mocnym uderzaniu piłki. To był dla mnie klucz.”

Przed Hiszpanem konfrontacja z Daniilem Medvedevem:

„Po tym zwycięstwie wszystko się dla mnie zmieniło. Postaram się przygotować do następnego meczu w taki sam sposób, jak dzisiaj. Postaram się pokazać swój najlepszy poziom, aby pokonać Medvedeva. W naszym ostatnim meczu pokonał mnie, bo grał na wysokim poziomie. Spróbuję spojrzeć na ten mecz ponownie i poprawić się. Zobaczę pozytywne i negatywne strony tego meczu. Nie chcę teraz myśleć o wakacjach. Chcę zakwalifikować się do półfinału.”

Danya i Charlie zagrają przeciwko sobie po raz piąty. Do tej pory w zwycięskich starciach jest remis.

 

bonio 2023-11-16 10:14:41
TRANSMISJE
28.11, 18:00 Polsat Sport Fight Next Gen ATP Finals
28.11, 18:00 Polsat Sport News Next Gen ATP Finals
29.11, 06:00 Polsat Sport Extra Next Gen ATP Finals
29.11, 09:00 Canal+ Family WTA
29.11, 13:00 Polsat Sport Next Gen ATP Finals
29.11, 18:00 Polsat Sport Fight Next Gen ATP Finals