Rafa: Znów będę grał w tenisa

Rafa: Znów będę grał w tenisa

Hiszpan przekazał swoim wielbicielom pozytywną informację.


Rafael Nadal zniknął z touru po Australian Open 2023. Dwudziestodwukrotny mistrz imprez wielkoszlemowych doznał poważnej kontuzji mięśnia lędźwiowego. W tym tygodniu były lider światowej klasyfikacji przekazał swoim sympatykom dobrą nowinę.

Hiszpan jest pewien, że za jakiś czas powróci do touru:

„Do tej pory nie wiedziałem, czy jeszcze kiedykolwiek zagram w tenisa, a teraz myślę, że jednak tak. To, co zmieniło się w przeciągu od kilku tygodni do teraz, to fakt, że teraz wiem, że znów będę grał w tenisa. Wcześniej nie wiedziałem, ale teraz, szczerze mówiąc, wiem, że będę, ponieważ ewolucja jest pozytywna. Ostatnio poczyniłem duże kroki. Nie jestem jeszcze gotowy, aby powiedzieć gdzie wrócę. Mam nadzieję, że będę mógł coś powiedzieć w przeciągu najbliższych kilku dni.”

37-latek pochodzący z Majorki chce ponownie czerpać radość z gry:

„Nie wiem, na jakim poziomie będę w stanie ponownie grać, ale nigdy nie straciłem entuzjazmu. Nie grałem przez rok i dla mnie osobistym sukcesem, który jest potężniejszy niż ten ogólny, jest utrzymanie iluzji ponownej gry. Wiem, że trudno będzie odzyskać wysoki poziom tenisa. Wiem, że ból nigdy nie zniknie, ale gdybym nie miał nadziei, że znów będę rywalizował, to nie wykonywałbym pracy, którą wykonałem w tych miesiącach i nie podjął wysiłku, który pociągnąłem za sobą po bardzo długiej karierze. Nie wygram więcej turniejów wielkoszlemowych niż Djokovic, ale dam sobie szansę, aby znów się tym cieszyć.”

Rafa jest obecnie notowany poza TOP 600.

bonio 2023-11-16 09:54:41
TRANSMISJE
28.11, 18:00 Polsat Sport Fight Next Gen ATP Finals
28.11, 18:00 Polsat Sport News Next Gen ATP Finals
29.11, 06:00 Polsat Sport Extra Next Gen ATP Finals
29.11, 09:00 Canal+ Family WTA
29.11, 13:00 Polsat Sport Next Gen ATP Finals
29.11, 18:00 Polsat Sport Fight Next Gen ATP Finals