Sascha: W tej chwili nic nie zależy ode mnie

Sascha: W tej chwili nic nie zależy ode mnie

Niemiec rosyjskiego pochodzenia przegrał drugi mecz w fazie grupowej.


Alexander Zverev w drugim starciu fazy grupowej Nitto ATP Finals miał swoje szanse, ale ostatecznie uległ Daniilowi Medvedevowi w dwóch partiach. Finalista US Open 2020 opowiedział później o tym starciu i niewykorzystanym woleju w tie-breaku pierwszego seta:

„Jeśli mam być szczery, trochę oddałem tego seta. Prowadziłem 4:1, miałem dość łatwego woleja, w którym nie oceniłem prawidłowo piłki. Może źle ją widziałem. Myślałem, że jest bliżej mnie niż była w rzeczywistości. Posłałem ją prosto w siatkę. W drugim secie obaj utrzymywaliśmy swoje podania. Obaj czuliśmy się komfortowo. Może nawet ja czułem się bardziej komfortowo niż on. Myślę, że brak wygrania pierwszego punktu w gemie przy 5:4 okazał się kluczowy. Ostatecznie mecz potoczył się po jego myśli.”

26-latek urodzony w Hamburgu będzie miał szansę na awans do półfinału, jeśli Danya pokona Carlosa Alcaraza. Sascha ma do siebie pretensje, że był słabszy od Rosjanina:

„W takim meczu zawsze jest wiele emocji. Momentami był frustrujący. Brak wygranej pierwszej partii okazał się kluczowy. Z matematycznego punktu widzenia to bardzo ważne, aby przejść przez fazę grupową. Czuję, że gram dobrze, ale teraz znowu wszystko jest poza moją kontrolą. Jeśli Alcaraz wygra, to on awansuje do półfinału. To frustrujące, ponieważ uważam, że tenis, który dziś grałem, zasługiwał na więcej niż przegrana w dwóch setach. Jeśli się nie zakwalifikuję, to nie będzie na kogo zrzucić winy, bo to wszystko moja wina.”

Zverev jest dwukrotnym triumfatorem mistrzostw kończących sezon. Gdy w przeszłości zwyciężał w tej imprezie, to zawsze przegrywał drugie starcie w fazie grupowej:

„Nigdy nie wygrałem drugiego meczu w fazie grupowej w tych rozgrywkach, a wygrywałem ten turniej dwukrotnie. Oczywiście daje mi to pewną nadzieję. W piątek będę fanem numer jeden Daniila Medvedeva na tej planecie… To na pewno zmiana (śmiech). Zobaczymy, co się wydarzy. W tej chwili nic nie zależy ode mnie. Daniil gra bardzo dobrze. Myślę, że ma duże szanse na zwycięstwo. Jeśli tak się stanie, to muszę być gotowy i skoncentrowany na moim meczu o 20:30, aby być gotowym do pokonania Andreya.”

Przed Saschą konfrontacja z Andreyem Rublevem.

bonio 2023-11-16 09:43:05
TRANSMISJE
28.11, 18:00 Polsat Sport Fight Next Gen ATP Finals
28.11, 18:00 Polsat Sport News Next Gen ATP Finals
29.11, 06:00 Polsat Sport Extra Next Gen ATP Finals
29.11, 09:00 Canal+ Family WTA
29.11, 13:00 Polsat Sport Next Gen ATP Finals
29.11, 18:00 Polsat Sport Fight Next Gen ATP Finals