Djoko: Skupiłem się na wygraniu meczu

Djoko: Skupiłem się na wygraniu meczu

Novak pokonał w czwartek Huberta Hurkacza w trzech setach 7/6 (1), 4/6, 6/1.


Novak Djokovic w czwartek był w fazie grupowej górą nad Hubertem Hurkaczem. Pomimo zwycięstwa lider rankingu ATP nie był jeszcze pewny awansu do półfinału Nitto ATP Finals. To zależało od tego, czy Jannik Sinner rozprawi się Holgerem Rune.

36-latek pochodzący z Belgradu wyjawił, że stara się nie myśleć o tym pojedynku:

„Nie, nie będę jego fanem. Jeśli wygra, to ja się zakwalifikuję. Jeśli nie wygra, to i tak zakończę sezon zwycięstwem i z myślą o Pucharze Davisa. Tak się teraz czuję. Skupiłem się na wygraniu meczu i to zrobiłem. Wynik dzisiejszego meczu nie zależy ode mnie. Jest jak jest. Nie myślę o tym. Jedyne, o czym teraz myślę, to przytulenie moich dzieci.

Tour jest silny. Generacja Alcaraza, Rune i Sinnera jest bardzo silna. To prawdopodobnie trzej zawodnicy, którzy mogą udźwignąć ciężar tego sportu w przyszłości, a także w teraźniejszości, ponieważ są już na szczycie. Oczekuje się, że młodzi zawodnicy będą głodni i zmotywowani. Będą nieustannie szukać sposobów, aby stawać się lepszymi, silniejszymi i szybszymi, aby pokonywać swoich przeciwników, najlepszych na świecie i zdobywać największe tytuły.

Dwudziestoczterokrotny mistrz imprez wielkoszlemowych w miłych słowach wypowiedział się o Włochu i Duńczyku:

„Czego spodziewam się po dzisiejszej walce? Nie wiem. Nie wiem, co myśli Jannik. Oczywiście świadomość, że zakwalifikował się przed wyjściem na kort, to duża ulga. Znając go, będzie starał się wygrać każdy mecz. Gra bardzo dobrze, podobnie jak Rune.”

Serb chciałby zakończyć tegoroczną rywalizację triumfem w Pucharze Davisa:

„Sezon jeszcze się nie skończył. Nie wiem jeszcze oczywiście, czy się tutaj zakwalifikuję, ale Puchar Davisa jest w przyszłym tygodniu. Naprawdę chciałbym go wygrać z Serbią. To jest mój cel. Przyszły tydzień jest ważny dla nas, dla naszego kraju, damy z siebie wszystko. Tak właśnie myślę, a potem pomyślę o przyszłym sezonie.”

Jannik był lepszy od Holgera i Nole wszedł do 1/2 mistrzostw kończących sezon.

bonio 2023-11-17 10:34:52
TRANSMISJE