Holger: Staram się dawać z siebie wszystko

Holger: Staram się dawać z siebie wszystko

Duńczyk rozegrał z Jannikiem Sinnerem trzysetowy bój w fazie grupowej.


Holger Rune w ostatnim starciu fazy grupowej Nitto ATP Finals uległ w trzech partiach Jannikowi Sinnerowi 2/6, 7/5, 4/6. Włoch już przed tą konfrontacją miał zapewniony awans do półfinału. Duńczyk uważa, że to mogło nieco pomóc 22-latkowi:

„Zawsze przegrywałem pierwszego seta, kiedy grałem przeciwko Jannikowi. Nie stresowało mnie to zbytnio, bo wiedziałem, że dam radę odrobić straty. Trzeba podkreślić, że Jannik grał bardzo luźno. Nie miał absolutnie nic do stracenia w tym meczu, co myślę, że trochę złagodziło jego nerwy. Tak jak mówię, myślę, że w tym meczu na moich barkach spoczywała duża presja. Próbowałem sobie z tym poradzić najlepiej jak potrafiłem. Byłem bardzo blisko, ale to nie wystarczyło. Kluczowe jest to, że w trzecim secie nie byłem w stanie wykorzystać swojej szansy na przełamanie.”

Trzykrotny ćwierćfinalista zmagań wielkoszlemowych został zapytany, czy uda mu się szybko zapomnieć o tej porażce:

„Kto wie. Zobaczymy, co wydarzy się w przeciągu najbliższych kilku dni. Postaram się otrząsnąć z tego jak najszybciej. To jasne, że w tym roku nie ma już więcej meczów. To koniec, sezon się skończył i nie trzeba się o nic martwić. Życzę pozostałym graczom powodzenia w tym turnieju. To będzie ekscytujące zobaczyć, kto zdobędzie trofeum. Novak moim zdaniem wciąż pozostaje faworytem. Jannik, Daniil, ktokolwiek zakwalifikuje się jako drugi w drugiej grupie… wszyscy będą mieli duże szanse. Miło będzie to zobaczyć. Jeśli chodzi o mnie, to zamierzam chwilę odpocząć i rozpocząć okres przygotowawczy.”

20-latek podsumował tegoroczną rywalizację:

„Każdego dnia staram się dawać z siebie wszystko. Mam za sobą dobry sezon. Kiedy kończysz w pierwszej ósemce na świecie, możesz być dumny z tego, co robiłeś. Myślę, że mogłem zrobić kilka rzeczy lepiej w tym roku. Mogłem zrobić wiele rzeczy lepiej. To prawda, ale to jest kwestia uczenia się. W przyszłym roku postaram się wyciągnąć wnioski z tego, co wydarzyło się w tym roku. To był, powiedziałbym, mój pierwszy pełny rok na kortach ATP. Pamiętam, że w zeszłym roku grałem jeszcze w Challengerze. Bycie na tym poziomie to fantastyczne doświadczenie.”

Holger zdobył w tym sezonie jeden tytuł i zarobił na kortach ponad trzy miliony dolarów.

bonio 2023-11-17 10:08:41
TRANSMISJE
28.11, 18:00 Polsat Sport Fight Next Gen ATP Finals
28.11, 18:00 Polsat Sport News Next Gen ATP Finals
29.11, 06:00 Polsat Sport Extra Next Gen ATP Finals
29.11, 09:00 Canal+ Family WTA
29.11, 13:00 Polsat Sport Next Gen ATP Finals
29.11, 18:00 Polsat Sport Fight Next Gen ATP Finals