Jannik: Poczułem ból w drugim secie

Jannik: Poczułem ból w drugim secie

Reprezentant gospodarzy miał problem z plecami w meczu przeciwko Holgerowi Rune.


Jannik Sinner wygrał wszystkie spotkania w fazie grupowej mistrzostw kończących sezon. 22-latek był górą nad Stefanosem Tsitsipasem, Novakiem Djokovicem i Holgerem Rune. Włoch miał problemy z plecami w konfrontacji przeciwko Duńczykowi, jednak na szczęście ból minął:

„Poczułem ból w drugim secie, ale potem minął. To było podczas jednego konkretnego ruchu, ale naprawdę wszystko jest w porządku z moim ciałem. Nigdy nie myślałem, że będę musiał skreczować.

Dla mnie bardzo ważne było, aby wygrać ten mecz, ponieważ musiałem udowodnić, że wszystko, co robiłem przeciwko Djokovicowi było dobre. Nigdy nie pokonałem Holgera i wiedziałem, że to będzie wielka bitwa. Wspaniale jest móc wygrać. To wspaniały zawodnik. Świetnie serwuje. To dla mnie ważna wygrana, Wiem, że mam wielką szansę na osiągnięcie czegoś ważnego w sobotę. To zaszczyt być w półfinale tego turnieju, zwłaszcza we Włoszech. Lubię czuć trochę presji. Cieszę się tym i mam nadzieję, że będę podtrzymywał ten poziom tenisa.”

Półfinalista Wimbledonu 2023 wyjawił, co robi, żeby poprawiać swoją stronę mentalną:

„To zupełnie coś innego niż trener lub psycholog sportowy, ponieważ w takich przypadkach rozmawiasz z tą osobą i próbujesz odnaleźć rozwiązania. To, co ja robię, jest inne, ponieważ wykonujemy ćwiczenia na komputerze i obliczamy, jak dobrze mój mózg radzi sobie z rozwiązywaniem problemów, które są w tych ćwiczeniach. Powtarzanie sprawia, że automatyzuję procesy. Mój mózg jest bardziej wydajny i pracuje lepiej pod presją i w ekstremalnych sytuacjach. Bardzo mi to pomaga, ponieważ muszę zrozumieć, dlaczego coś się dzieje i mogę to szczegółowo przeanalizować. Pracujemy z tą metodologią już od kilku lat. Czuję, że działa to bardzo dobrze. Znacznie się poprawiłem w aspekcie mentalnym.”

W piątek będziemy świadkami starć Carlosa Alcaraza z Daniilem Medvedevem i Andreya Rubleva z Alexandrem Zverevem.

bonio 2023-11-17 12:53:51
TRANSMISJE
28.11, 18:00 Polsat Sport Fight Next Gen ATP Finals
28.11, 18:00 Polsat Sport News Next Gen ATP Finals
29.11, 06:00 Polsat Sport Extra Next Gen ATP Finals
29.11, 09:00 Canal+ Family WTA
29.11, 13:00 Polsat Sport Next Gen ATP Finals
29.11, 18:00 Polsat Sport Fight Next Gen ATP Finals