Juan Carlos: Znamy potencjał Carlitosa

Juan Carlos: Znamy potencjał Carlitosa

43-latek wie, co należy poprawić w grze byłego lidera rankingu ATP.


Wywiad z Juanem Carlosem Ferrero ukazał się w czasopiśmie sportowym Marca. Mistrz French Open 2023 pełni funkcję trenera Carlosa Alcaraza. 43-latek zdaje sobie sprawę z tego, że musi przygotować swojego podopiecznego dobrze fizycznie, aby był gotowy na walkę w tourze przez wiele miesięcy:

„Wszyscy zawodnicy przyjeżdżają z nadmiarem kilometrów pod koniec roku. Jest wiele tygodni, w trakcie których rozgrywane są turnieje. Najlepsi gracze mają za sobą więcej meczów, większą presję i niemal obowiązek wygrywania w prawie każdym turnieju. Ten nadbagaż może ważyć więcej i Carlos trochę na tym ucierpiał. Myślę, że zawodowo musi zacząć się uczyć, że rywalizacja w świecie tenisa trwa od stycznia do listopada.”

Były lider światowej klasyfikacji ma plan na to, co poprawić w grze dwukrotnego triumfatora turniejów wielkoszlemowych:

„Musi być bardziej regularny w meczach, a nie dawać okazje. Czasami ma przestoje i to jest coś, co musimy bardzo poprawić. Chociaż prawdą jest, że kiedy daje okazje, zawsze rywalizuje dobrze i na najwyższym poziomie. Wie o tym, musi poprawić podejmowanie decyzji, a to przyjdzie wraz z doświadczeniem. Carlos jest bardzo wrażliwy i czasami mu to pomaga, a czasami nie.

Znamy jego potencjał, może wygrywać turnieje wielkoszlemowe, ATP Masters 1000 i rywalizować jak równy z równym z Djokovicem, Sinnerem i innymi na szczycie. Ale trzeba dawać z siebie 100%. Teraz jest to dość zauważalne w tym czasie. To idzie w parze z jego charakterem. Ma również charyzmę. Dużo przekazuje ludziom, ponieważ prawie zawsze jest dobry, więc kiedy ma zły dzień, widać to trochę bardziej.”

W piątek Charlie zmierzy się w Turynie z Daniilem Medvedevem.

bonio 2023-11-17 12:06:56
TRANSMISJE
28.11, 18:00 Polsat Sport Fight Next Gen ATP Finals
28.11, 18:00 Polsat Sport News Next Gen ATP Finals
29.11, 06:00 Polsat Sport Extra Next Gen ATP Finals
29.11, 09:00 Canal+ Family WTA
29.11, 13:00 Polsat Sport Next Gen ATP Finals
29.11, 18:00 Polsat Sport Fight Next Gen ATP Finals