Jannik: Djoko zasłużył na zwycięstwo

Jannik: Djoko zasłużył na zwycięstwo

Reprezentant gospodarzy w finale Nitto ATP Finals był słabszy od Novaka Djokovica.


Jannik Sinner w fazie grupowej mistrzostw kończących sezon pokonał po raz pierwszy w karierze Novaka Djokovica. Serb zrewanżował mu się za tę porażkę w finale tego turnieju. Reprezentant gospodarzy opisał swoje wrażenia z tego starcia:

„Myślę, że zagrał dzisiaj bardzo dobrze, zwłaszcza z końca kortu. Ja byłem momentami nieco zagubiony. Czuję też, że trochę opadłem z sił. Kiedy obniżysz swój poziom przeciwko najlepszemu zawodnikowi na świecie, będzie to miało dużą różnicę. Starałem się pozostać w meczu. Starałem się dobrze serwować, ale popełniłem kilka błędów. Miałem też kilka błędów związanych z koncentracją, na przykład przy 2/3, 40-40. Przegapiłem łatwy forehand i to wszystko. Czułem spore napięcie. Przez półtora seta serwował naprawdę dobrze. Ciężko się grało, ale z drugiej strony czerpałem z tego przyjemność. To był finał, to było coś innego. Zasłużył na zwycięstwo. Grał lepiej w ważnych momentach, to wszystko.”

22-latek jest zadowolony ze swojej pracy wykonanej w ostatnich kilkunastu miesiącach:

„Szczerze mówiąc, jest wiele pozytywnych rzeczy. W poprzednim sezonie lepiej poznałem swoje ciało. Popełniłem kilka błędów, a rozwiązaliśmy prawie wszystkie z nich. Próbowaliśmy nauczyć się, jak działa moje ciało. W tym sezonie pracowaliśmy trochę więcej, pominęliśmy kilka turniejów. Myślę, że robimy wszystko we właściwy sposób. Zwłaszcza w drugiej części sezonu byłem dużo silniejszy psychicznie. Nie narzekałem już na korcie tak bardzo, kiedy sprawy nie układały się po mojej myśli.

Oczywiście każdy zawodnik jest inny. Myślę, że mogę być dumny z tego, jak pracujemy z moim zespołem. Znają mnie lepiej niż ktokolwiek inny, ponieważ spędzamy ze sobą tyle czasu. Są jak rodzina. Myślę, że to bardzo ważne. Mogę być szczęśliwy, że rozegrałem o wiele więcej ważnych meczów na dużych obiektach w przeciągu tego roku. Mam nadzieję, że pomoże mi to w przyszłym sezonie.”

Lider rankingu ATP jest inspiracją dla półfinalisty Wimbledonu 2023:

„Wygrał 24 tytuły wielkoszlemowe, więc… Jest naprawdę sprawny, zobaczymy go jeszcze przez wiele lat. Jest dla mnie inspiracją, ponieważ od najmłodszych lat pracował we właściwy sposób, aby dojść do tego punktu. To jeden z moich celów. Nie chodzi tylko o jeden sezon. Możesz spojrzeć na jego rok i pomyśleć, że grał dobrze, ale musisz grać dobrze każdego roku. Osiągasz pewien wiek, 35, 36, 37 lub jakikolwiek inny i musisz czuć się dobrze ze swoim ciałem. Mecze są teraz bardzo wymagające fizyczne, ponieważ piłki są bardzo szybkie. Trzeba też mentalnie rozumieć, jak szybko wszystko się dzieje. Właśnie dlatego radzi sobie teraz lepiej niż ktokolwiek inny. Wygrał trzy z czterech turniejów wielkoszlemowych, jest numerem jeden na koniec roku, wygrał ATP Finals. Wie, jak radzić sobie z trudnymi sytuacjami, zwłaszcza w półfinałach i finałach.”

Jannik wywalczył w tym sezonie 4 trofea.

bonio 2023-11-21 10:23:47
TRANSMISJE
21.06, 06:00 Canal+ Sport 2 ecotrans Ladies Open
21.06, 06:00 Canal+ Sport 5 ecotrans Ladies Open
21.06, 06:00 Polsat Sport 3 Cinch Championships
21.06, 08:30 Canal+ Sport 2 ecotrans Ladies Open
21.06, 11:00 Canal+ Sport 2 ecotrans Ladies Open
21.06, 12:00 Polsat Sport 3 Poznan Open