Nole: Jestem bardzo dumny z mojego występu

Nole: Jestem bardzo dumny z mojego występu

Djokovic zdobył siódmy tytuł mistrzostw kończących sezon.


Novak Djokovic w niedzielę w doskonałym stylu rozprawił się w finale Nitto ATP Finals (suma nagród 15 000 000 $) z Jannikiem Sinnerem. Lider rankingu ATP wyjawił, że jest bardzo zadowolony ze swojego występu:

„Tak. Wczorajszy mecz z Alcarazem i ten dzisiejszy były dwoma najlepszymi meczami w takich okolicznościach, w jakich grałem w tym sezonie. Grałem przeciwko dwóm zawodnikom w fantastycznej formie. Wszyscy znamy jakość Alcaraza i Sinnera. Sposób, w jaki zakończyliśmy turniej jest niewiarygodny. Pokonałem Sinnera przed jego własną publicznością. Jestem bardzo, bardzo dumny z mojego występu.”

Goran Ivanisevic powiedział swojemu podopiecznemu, że już w sobotę wiedział, że wygra ten turniej:

„Goran prawdopodobnie miał na myśli to, że po zapewnieniu sobie miejsca numer jeden i wygranej z Rune, nie byłem mentalnie obecny i nie w pełni myślałem o turnieju. Potem byłem mniej więcej w połowie drogi. Odbiło się to na moim poziomie tenisowym i na tym, jak czułem się na korcie. Oczywiście dziękuję Sinnerowi za to, że pozwolił mi być w półfinale. Pomyślałem: „OK, teraz muszę podnieść poziom”. I tak się stało, zagrałem dwa mecze na świetnym poziomie.”

Dwudziestoczterokrotny mistrz rozgrywek wielkoszlemowych opowiedział o finałowej konfrontacji przeciwko Włochowi:

„Przeciwko Jannikowi zacząłem bardzo agresywnie. Było inaczej niż w fazie grupowej. Ten mecz pomógł mi lepiej się przygotować ze względu na atmosferę, tłum. Oczywiście przed meczem przeanalizowałem swoje zagrania i zobaczyłem, co mogę zrobić lepiej. Przez cały mecz szło mi bardzo dobrze.

Szczerze mówiąc, przy moich dzieciach zawsze tak jest. Oczywiście wygranie meczu o takim znaczeniu zawsze pozostawia na koniec niesamowite uczucie, a także dużą ulgę, ponieważ na korcie odczuwa się duże napięcie i presję. Grałem nienaganny tenis w pierwszym secie, a potem do 3/2 w drugim. Muszę przyznać, że wtedy byłem spięty. Przestałem trafiać pierwszymi podaniami, publiczność zaczęła się w to angażować. Miałem szczęście, że nie trafił prostego forehandu. Zachowałem koncentrację. Od samego początku czułem od niego inną energię w porównaniu do naszego meczu sprzed kilku dni.

Czułem, że od początku nie czuł się tak swobodnie i komfortowo. Czułem, że mam swoją szansę i muszę ją wykorzystać. Musiałem kontrolować wymiany i dominować na korcie. On musiał czuć moją obecność, co nie miało miejsca w fazie grupowej. To była największa różnica taktyczna. Oczywiście, to że zakończył podwójnym błędem nie było dla niego najlepszą rzeczą. To wspaniała nagroda za to, co mój zespół, moja rodzina i ja przeszliśmy w tym roku, jednym z najbardziej udanych w mojej karierze. Cztery z pięciu głównych turniejów wygrane, finał Wimbledonu. Szczerze mówiąc, nie mogę prosić o więcej. Jestem bardzo, bardzo dumny z tego sezonu.”

W nadchodzącym roku przed zawodnikami występ w Igrzyskach Olimpijskich na kortach Rolanda Garrosa:

„To zdecydowanie jeden z moich największych celów obok imprez wielkoszlemowych. To będzie bardzo napięty harmonogram. Od wolniejszych nawierzchni do szybszych i odwrotnie. Mączka, trawa, mączka, a potem nawierzchnia twarda. To bardzo wymagająca część roku. Będę musiał porozmawiać z moim zespołem, aby zobaczyć, gdzie się przygotowujemy, aby grać jak najlepiej w czasie, w którym chcę grać.

Będzie można wygrać wszystkie cztery turnieje wielkoszlemowe i złoto olimpijskie (śmiech). Zawsze mam wysokie ambicje i cele. W przyszłym roku nie będzie inaczej. Motywacja wciąż jest. Moje ciało dobrze mnie słucha. Mam wokół siebie świetny zespół. Motywacja, zwłaszcza przed dużymi turniejami, wciąż jest. To wciąż inspiruje mnie do dalszego działania. Ludzie widzą, jak gramy na dużych obiektach, ale nie widzą codziennego poświęcenia, w którym staramy się budować swoją formę, aby być najlepszymi, kiedy tego chcemy. Dla mnie są to zmagania wielkoszlemowe, ATP Finals i Igrzyska Olimpijskie. Mentalność jest taka sama. Będę ją podtrzymywał. Nie wiem, czy będę miał tak dobry rok, ale będę podtrzymywał tę świeżość w umyśle.”

W 2023 roku 36-latek urodzony w Belgradzie zarobił blisko 16 milionów dolarów.

bonio 2023-11-21 10:12:24
TRANSMISJE
28.11, 18:00 Polsat Sport Fight Next Gen ATP Finals
28.11, 18:00 Polsat Sport News Next Gen ATP Finals
29.11, 06:00 Polsat Sport Extra Next Gen ATP Finals
29.11, 09:00 Canal+ Family WTA
29.11, 13:00 Polsat Sport Next Gen ATP Finals
29.11, 18:00 Polsat Sport Fight Next Gen ATP Finals