Gael: Jakub to utalentowany dzieciak

Gael: Jakub to utalentowany dzieciak

Nastolatek będzie rywalem Francuza w półfinale w Dosze.


Gael Monfils w ćwierćfinale Qatar ExxonMobil Open rozprawił się z Ugo Humbertem w dwóch partiach 6/4, 6/1. Trzykrotny półfinalista turniejów wielkoszlemowych opowiedział o tej konfrontacji:

„Nie był to łatwy mecz, choć uważam, że był bardzo kompletny z mojej strony. Może Ugo nie zagrał tak dobrze, jak się tego spodziewałem, więc było mi trochę łatwiej. Jestem bardzo zadowolony z tego, jak przebiega ten tydzień, jak potoczyły się sprawy w czwartek. Nawet jeśli wygrana wyglądała na prostą, to nie było tak łatwo.”

37-latek urodzony w Paryżu o finał będzie walczył z Jakubem Mensikiem. Francuz w bardzo miłych słowach wypowiedział się na temat Czecha:

„Znam go trochę. To bardzo utalentowany dzieciak, szybko będzie na szczycie. Mój trener przestudiuje jego grę, a potem podpowie mi różne rzeczy. Z tego, co widziałem, jest bardzo kompletnym tenisistą. To będzie trudne. Widziałem go po raz pierwszy w zeszłym roku podczas Challengera w Czechach, w Ostrawie. Słyszałem już o nim. Widziałem jak gra. Potem widziałem go ponownie na US Open i uważam, że grał bardzo dobrze. Obecnie mamy do czynienia z falą młodych chłopaków, którzy bardzo wcześnie wchodzą do gry.”

Monfils wyjawił, że bardzo tęskni za swoją córeczką, Skai:

„Jestem bardzo szczęśliwy, Widzę, że gram dobrze… ale bardzo tęsknię za moją córką. Nie widziałem jej od dłuższego czasu. Dni zaczynają mi się dłużyć, to trudna sytuacja. W przyszłym tygodniu lecę do Dubaju. Miną cztery tygodnie odkąd widziałem ją po raz ostatni. Cztery tygodnie w jej wieku to dużo czasu. Zbyt wiele dzieje się w tak krótkim czasie, dzięki Bogu mamy FaceTime, choć to niczego nie zastąpi. Na szczęście jedziemy z nią do USA. Tenis jest świetny, ale naprawdę tęsknię za córką.”

Monfils i Mensik zagrają przeciwko sobie po raz pierwszy.

bonio 2024-02-23 10:18:40
TRANSMISJE
22.04, 00:20 Canal+ Sport 2 Porsche Tennis Grand Prix
22.04, 06:00 Canal+ Sport 5 Porsche Tennis Grand Prix
22.04, 06:00 Canal+ Sport 2 Porsche Tennis Grand Prix
22.04, 08:30 Polsat Sport Extra Barcelona Open Banc Sabadell
22.04, 09:00 Canal+ Sport 2 Porsche Tennis Grand Prix
22.04, 15:00 Canal+ Sport 2 Porsche Tennis Grand Prix