Jakub: Djokovic jest moim idolem

Jakub: Djokovic jest moim idolem

Nastolatek za wzór do naśladowania stawia sobie lidera rankingu ATP.


Jakub Mensik jest kolejnym młodym tenisistą, który imponuje niesamowitą formą. W poniedziałek nastolatek będzie najmłodszym graczem sklasyfikowanym w rankingu ATP w TOP 100. Czech zdradził, że inspiracją jest dla niego Novak Djokovic, z którym miał okazję spędzić trochę czasu:

„Moim idolem i wielką inspiracją jest Djokovic. Gdyby nie on, nie byłoby mnie tutaj. Byłem z nim w 2022 roku, po finale Australian Open. Wiedział, że jest moim wielkim idolem, więc zaprosił mnie do Belgradu, a następnie do Czarnogóry, abym spędził z nim kilka dni na treningu. Spędziłem z nim czas także poza kortem.

To niesamowite, że jeden z najlepszych graczy w historii mnie zaprosił i że miałem okazję z nim zagrać. To doświadczenie i rady, które otrzymałem, były świetne dla mojej przyszłości. Dobrze mi służyły. Nie chodzi o to, że dał mi tylko jedną radę. Najbardziej uderzyła mnie złożoność drobnych szczegółów. Wszystko, co robi inaczej zarówno na korcie, jak i poza nim. Próbowałem przeanalizować jego rutynę, sposób, w jaki trenował. To nie było tak, że dawał mi rady i mówił „musisz robić to tak, a to tak”. Chodziło o wykorzystywanie wszystkich tych małych rzeczy, które on robi i włączenie ich do mojej gry i kariery.”

W piątek Jakub będzie walczył z Gaelem Monfilsem o wejście do finału Qatar ExxonMobil Open:

„Cóż mogę powiedzieć… to był niewiarygodny tydzień od samego początku. Grałem naprawdę dobrze. Wiedziałem, że jestem w stanie rywalizować z najlepszymi na świecie. Dotarcie do półfinału i pokonanie tych wspaniałych graczy to dla mnie niewiarygodne uczucie. Czuję się spektakularnie.”

Czech i Francuz spotkają się na korcie po raz pierwszy.

bonio 2024-02-23 10:28:06
TRANSMISJE
22.04, 00:20 Canal+ Sport 2 Porsche Tennis Grand Prix
22.04, 06:00 Canal+ Sport 5 Porsche Tennis Grand Prix
22.04, 06:00 Canal+ Sport 2 Porsche Tennis Grand Prix
22.04, 08:30 Polsat Sport Extra Barcelona Open Banc Sabadell
22.04, 09:00 Canal+ Sport 2 Porsche Tennis Grand Prix
22.04, 15:00 Canal+ Sport 2 Porsche Tennis Grand Prix